Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Černošek se Královi neomluví, jeho slova prý byla překroucena

Marek Černošek | foto: Profimedia.cz

1 2015
Předseda České asociace hokejistů Marek Černošek se nehodlá omlouvat se prezidentovi Českého svazu ledního hokeje Tomáši Královi za své výroky v minulém týdnu. Jeho slova podle dopisu, který zaslal šéfovi hokejového svazu, prý byla chybně interpretována.

Co Královi vadilo? Tvrzení z prohlášení hráčské asociace, že „ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy se musí téměř obhajovat, když hovoří o výši finančních subvencí do hokeje, která je podle citace pana Krále k smíchu“. A Černoška vyzval, aby se za tento výrok omluvil, v opačném případě je prý připraven podniknout právní kroky.

Černošek však Královi napsal, že požadovaná omluva není podle jeho názoru na místě.

„Neboť vyjádření, které rozeslal médiím, nebylo správně interpretováno a ‚vyvolalo snad mylný dojem adresné kritiky prezidenta ČSLH ve vztahu k hodnocení subvencí MŠMT‘,“ tlumočil Černoškovu reakci tiskový mluvčí hokejového svazu Zdeněk Zikmund.

Jaké budou další kroky svazu ve sporu, který odstartovala diskuze v pořadu České televize „Máte slovo“ o problematice financování sportu a korupčním prostředí v mládežnickém hokeji, rozhodne zřejmě výkonný výbor na svém zasedání 18. června.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze