Černošek: V Ostravě zkusíme sérii srovnat

Ostrava - Hokejisté Vítkovic se z Prahy vrátili naštvaní. Po úvodních čtvrtfinálových zápasech se Spartou prohrávají 0:2 na zápasy (2:3 v prodloužení a 0:3). Jsou přesvědčení, že první duel ztratili zbytečně. "Alespoň jeden zápas jsme chtěli v Praze urvat," říká obránce Marek Černošek.

"Hned v tom prvním to vypadalo, že se to povede. Bohužel. Neštěstím, či chybou rozhodčích, jsme prohráli v prodloužení. A bylo hotovo."

První zápas rozhodl gól v prodloužení, když váš brankář Pinc odlétl po souboji Semana s Tonem mimo branku. Měl gól platit?
Z lavičky jsem nic neviděl, protože jsem o střídání dřív dostal pukem do kotníku a měl jsem dost problémů sám se sebou. Díval jsem se až na video a podle mě ten gól platit neměl. Sudí měl písknout faul na našeho gólmana nebo pohyb soupeře v brankovišti. Takový je můj názor.

Jak moc to s vámi otřáslo?
Otřáslo? Naštvalo nás to. Ale nebyl problém to setřepat. Pořád jsme strašně chtěli, motivace zůstala. Jenže ve druhém utkání už jsme Spartu pod takový tlak nedostali, asi už nám chyběly síly. Ale i tak jsme znovu šance měli.

Jenže všechny pochytal Bříza...
Je opravdu famózní, drží Spartu nad vodou. Ze tří čtvrtin udělal oba výsledky on. Je v pohodě. Když už puk vyrazí, tak daleko do kouta, chytá nám nájezdy i přečíslení. Naši útočníci to nedělají špatně, ale Bříza má opravdu velkou formu.

Určitě si na vás věří. Vždyť v základní části jste mu ve dvou zápasech ze čtyř nedali ani gól.
To je pravda, ale také jsme mu jednou dali doma šest branek. A teď budeme hrát doma dvakrát. V poslední době se nám v Ostravě dařilo, hráli jsme ve velké pohodě a stříleli góly. Věřím, že to potvrdíme a krok v sérii srovnáme.