Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jsem si jistý, že Červenka v NHL nekončí, tvrdí Hudler

Roman Červenka (dole) z Calgary skončil během duelu s Coloradem u ledu. | foto: AP

3 2013
Stockholm (Od našeho zpravodaje) - Jsou to kamarádi z Calgary a nebýt zranění ze závěru sezony, možná by si spolu zahráli v jednom útoku také v národním týmu na mistrovství světa. Ale bohužel, hokejový útočník Roman Červenka si v posledním zápase základní části NHL natáhl vazy. "A nešlo to," poznamenal jeho klubový parťák Jiří Hudler.

Otázkou však zůstává, jestli tihle dva budou spolu válčit i příští sezonu. Červenka, jenž byl považován za jednoho z nejlepších hráčů v Evropě, totiž v zámoří výrazněji nezazářil.

Důvodů bylo několik: nedostával tolik prostoru na ledě, musel si zvykat na jiný styl hokeje a v neposlední řadě také neuměl pořádně anglicky, což mu dost ztěžovalo pozici. "I když jak se to vezme. Ono je tam totiž někdy lepší nerozumět. Občas bych si to taky přál," říká Hudler s úsměvem.

"Každopádně bylo nepříjemné vidět kamaráda v takové situaci. Já jsem to zažil taky, tím si musí projít každý. Pro Romana to bylo ale horší, protože mu je už sedmadvacet. Kdežto já jsem byl mladý kluk."

Hudler je přesto přesvědčený, že tím Červenkova stopa v NHL nekončí, ačkoli mu v Calgary skončila smlouva.

"Když nastoupil, hrál dobře a potvrdil, že je to střelec. V tom problém nevidím. To, že tam byly situace, že vůbec nehrál, to je jiná věc. Ale já vím, že má talent a že je to výborný hokejista. Na to, kolik odehrál zápasů, body dělal. Teď je volným hráčem a jsem si jistý, že se najdou týmy, které po něm půjdou."

Pokud Červenka nakonec nové angažmá v NHL dostane, bude se muset obejít bez výrazné pomoci svého kamaráda, který mu dělal překladatele při rozhovorech s kanadskými novináři a usnadňoval mu adaptaci i u všech mimohokejových záležitostí.

"Takže on to v Calgary až tak těžké neměl. Nedostával sice tolik prostoru na ledě, ale jinak jsem se o něj staral 24 hodin denně, takže to měl docela jednoduchý," culil se Hudler.Najdete na iDNES.czmobilní verze