Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Češi budou až moc sebevědomí, doufá Lašák

10 2001
H a n n o ve r - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Tuší, že ho nečeká nic dobrého. Slovenský brankář Ján Lašák se odpoledne postaví českému týmu. Ve dvaadvaceti letech ho čeká další životní zápas, jeden už má za sebou - vloni ve finále také proti Česku. Ale vypadá klidně, nijak nervózně. "Ano, mají dobrý tým. Ale sázím na to, že půjdou na led až moc sebevědomí," říká mladík. "Budou si myslet: šoupneme mu dva tři góly a bude klid. Chci dokázat, že na to máme." Vnitřně doufá, jak ho soupeř může podcenit. A navíc stejně jako ostatní má další víru: "Jednou to přece musí vyjít," uklidňuje se Lašák.Vše o zápase Česko - Slovensko

To, že se dostane do branky, mu kouč Ján Filc oznámil už po úterním utkání s Američany. Před novináři však trenér tajil, ani druhý gólman Pavol Rybár ještě hodinu po dnešním rozbruslení nevěděl, že večer bude pouze sedět.

Lašák znovu dodržoval své tradiční rituály. Večer se vůbec nedíval na televizi, aby si šetřil zrak. Ale spát příliš brzy nechodívá, stejně by se jenom povaloval. "Jinak jsem v pohodě, stoprocetně připravený na odvetu za Petrohrad," tvrdí mladík. "Nervozita trochu byla, ale ta zdravá, přidal se obránce Richard Lintner.

Jeden slovenský novinář chtěl ještě před zápasem udělat anketu pro rozhlas. "Jak na Čechy?" zněla otázka. Přílišného ohlasu se však nedočkal, třeba znojemský centr Peter Pucher jen nervózně škubl hlavou a opáčil. "No fakt nevím. Co na to mám říct?" Ani kapitán Zdeno Chára nebyl sdílnější. "Musíme hrát jako kolektiv a hlavně do konce zápasu," prohodil pouze omšelou frázi.

Pravděpodobné sestava Slovenska:
Lašák - Pavlikovský, Chára, Mezei, Sekeráš, Droppa, Lintner - Zedník, Nagy, Cíger - Petrovický, Pucher, Országh - Hossa, Bartoš, Gáborík -   Pardavý, Hlinka, Somík

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze