Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Češi jsou neuvěřitelně slabí, píše Izvěstija

Moravcova radost po překonání ruského brankáře Štalenkova | foto: Reuters

7 2001
Moskva - Ruská sborná neumí hrát se silným soupeřem, uvedl dnes ruský list Izvěstija s ohledem na dvě porážky národního týmu na hokejovém mistrovství světa s českou reprezentací a Kanadou. Deník napsal, že čeští hokejisté hrají sice v Německu "neuvěřitelně slabě", avšak na výsledek hry s Rusy to prakticky nemělo žádný vliv. "Rusové se prostě nenaučili hrát se slavnými týmy," uvedl.
Co říkáte názorům ruského tisku? Vyjádřete se v chatu!

Napsal, že Rusové se "cítili jako vlci", dokud neprohráli s Kanadou. Sobotní prohra s českým týmem prý svědčí o tom, že příprava byla nedokonalá. Ke skutečným "vlkům" Michajlovovi svěřenci mají daleko, soudí deník. Zdůraznil přitom, že trenér sborné je rozčilený a odmítá sdělit, zda tým posílí dalšími hráči z NHL.

List Sovětskij sport ovšem píše, že ačkoli hra ruské sborné proti Čechům měla daleko k ideálu, byl to už tým, který je schopen se dostat na přední příčky. "Viděli jsme sbornou, která je si jistá svými silami a která umí vydržet úder," uvedl k sobotnímu zápasu.

List Kommersant usoudil, že sborná má šance dostat se do čtvrtfinále, ačkoli působí dnes slabším dojmem, než její soupeři. Trenér Boris Michaljov prý uvažuje o povolání Romana Ljašenka z Dallasu Stars, který už vypadl z play off NHL.

List Sport Express napsal, že zápasy mezi Ruskem a Českou republikou již nejsou "na život a na smrt". Citoval útočníka Radka Dvořáka, podle nějž je duel s Rusy "zcela obyčejným zápasem".

Deník míní, že na mistrovství v Německu se objevila jediná hvězda NHL, kterou je Alexej Jašin. "Co je to za mistrovství, když tam nejsou hvězdy... Světové turnaje nemají koncepci, málokdo se jich chce účastnit," uvedl. Komentátor deníku uvedl, že mistrovství světa by se neměla pořádat každý rok, neboť tak šampionát ztrácí na významu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze