Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Češi udělali krok k titulu, píše německý tisk

11 2001
Hannover - I když ve zpravodajství německých médií ze světového hokejového šampionátu dnes dominovalo poslední vystoupení domácího týmu ve čtvrtfinále proti Finsku, sporadické informace z ostatních utkání naznačily rostoucí důvěru v ambice českého mužstva. V podobném duchu se vyjadřovaly i deníky ve Švédsku, které bude v sobotu odpoledne semifinálovým soupeřem obhájců zlatých medailí. "Češi na cestě k obhajobě titulu," nadepsal list Berliner Zeitung zprávu z česko-slovenského čtvrtfinálového duelu.

Autor poznamenal, že v repríze loňského petrohradského finále Slováci tvrdě atakovali Čechy, ale nakonec jim to nepomohlo. "České národní hokejové mužstvo udělalo další krok na cestě k mistrovskému hattricku," konstatoval deník Frankfurter Rundschau. Dodal, že v "sousedském střetnutí" se Slovenskem se obhájci titulu z předchozích dvou let opět prosadili.

"Mistři světa vyhráli sesterský duel," uvedl svou zprávu deník Kölner Express, vycházející v jednom z dějišť mistrovství světa. Podle listu sice Češi tentokrát postrádali lesk z předchozích utkání, ale přesto dosáhli zaslouženého úspěchu proti Slovensku, které letos zůstalo za očekáváním. Utkání tentokrát nenavázalo na prvotřídní souboj obou týmů z loňského finále v Petrohradu, napsal deník.

Agentura DPA konstatovala, že čeští mistři světa v zápasu dominovali a byli podstatně ofenzívnější. S přibývajícím časem se Slováci snažili prosadit vůči dominantnějším Čechům stále více hrou na tělo, ale místo gólů sbírali hlavně trestné minuty.

Švédský deník Svenska Dagbladet dnes nadšeně oslavuje čtvrteční těsné vítězství švédských hokejistů nad Ruskem, ohledně nadcházejícího semifinálového zápasu s Českou republikou se však vyjadřoval opatrně. České mužstvo, které na šampionátu dosud neprohrálo, označil list za jeden z nejlepších týmů letošního mistrovství a za vážného kandidáta na zlatou medaili.

Dva spoluhráči z Montrealu aneb Richard Zedník (vpravo) blahopřeje Martinu RučinskémuNajdete na iDNES.czmobilní verze