Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Česká televize odvysílá přes polovinu zápasů MS

Jediné utkání z celkových 32 bude odvysíláno na ČT4, kde poběží také reprízy zápasů původně odvysílaných na ČT2. | foto: MF DNES

28 2008
Praha - Dvaatřicet zápasů z celkových šestapadesáti v přímém přenosu a až na jediný všechny na programu ČT2. To je vysílací plán České televize pro nadcházející mistrovství světa v hokeji.

Slovem je doprovodí již tradiční sestava komentátorů v čele s rekordmanem Robertem Zárubou a experti z řad hokejistů. Změnou proti předchozím čtyřem rokům je virtuální studio, které nebude přímo v dějišti mistrovství, ale v Praze. 

ČT může nabídnout přes tři desítky přenosů i proto, že Kanada jako pořadatel šampionátu přizpůsobila s ohledem na odlišná časová pásma začátky jednotlivých zápasů.

Například úvodní vystoupení českého týmu v základní skupině D v Québeku proti Dánsku tak budou moci diváci v České republice sledovat v pátek na programu ČT2 od 18.50. Tím také seriál přímých přenosů začne, skončí pak v neděli 18. května finálovým kláním.
 
Ze základních skupin mohou diváci prostřednictvím přenosů ČT vidět 12 utkání, z následujících kvalifikačních skupin další tucet a od čtvrtfinále všech zbývajících osm zápasů.

Jediné utkání z celkových 32 bude odvysíláno na ČT4, kde poběží také reprízy zápasů původně odvysílaných na ČT2. Každý zápas bude snímat dvacet kamer švédské společnosti zajišťující přenos do celého světa.

Komentář k přenosům zajistí přímo z Québeku sehrané duo Robert Záruba, Martin Hosták, přičemž Záruba se zúčastní již 17. mistrovství světa po sobě a je vedle švédského rozhlasového reportéra Lasseho Granqvista rekordmanem mezi akreditovanými zástupci elektronických médií. Na místě jim vypomůže reportér Tomáš Jílek.

V Halifaxu bude připravena dvojice Michal Dusík, David Pospíšil s reportérem Ondřejem Zamazalem.

Pražské studio budou mít na starosti Petr Vichnar s Jiřím Hölzlem, jimž pomohou svými postřehy Robert Kysela a debutant Josef Zajíc. Do studia by navíc měla zavítat celá řada speciálních hostů. Na pořadu jsou také nové díly seriálu vzpomínek na zajímavé momenty hokejové historie "100 let hokeje".

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze