Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Česká televize připravuje 29 přenosů

20 2004
Praha - Stále litujete, že jste nesehnali lístky na zápasy hokejového mistrovství světa? Nezoufejte. Zdá se, že si hokej budete moci dobře vychutnat také u televizní obrazovky. Česká televize bude v průběhu šampionátu vysílat 29 přímých přenosů. Třináct ze základních skupin, osm z osmifinále. A všechna utkání vyřazovacích bojů.

"Je možné, že přidáme i mimořádný záznam," řekl hlavní komentátor Robert Záruba. A chystá také některé novinky. Od čtvrtfinále budete pravidelně moci sledovat záběry z branek, které umožní nejmodernější pohyblivé kamery. Experti budou ve studiu o přestávkách komentovat zajímavé situace také pomocí elektronické tužky.

Tou mohou do obrazu různobarevně kreslit, zastínit okolí nebo zvětšit obraz. Pomocí lupy byl loni uznán i vítězný gól Ansona Cartera ve finále mistrovství světa.

Spolukomentátorem utkání bude kromě obvyklé čtveřice Hosták, Richter, Holaň, Králík nově také slovenský kouč zlínských mistrů Ernest Bokroš. Ten bude komentovat hned první utkání Slovensko - Ukrajina.

Studio mistrovství světa bude vysílat před i po zápase a též ve volných dnech šampionátu. Připravena je i soutěž pro diváky, při níž budou volit nejlepší hráče a zároveň tak hrát o vstupenky.

Díky přímému spojení mezi halami v Praze a Ostravě mohou televizní diváci zhlédnout o přestávkách i zajímavosti ze souběžných utkáních.

"Jdeme do rizika. Vysíláme z haly, kterou neznáme. A hala v Ostravě je taky úplně přestavěná," řekl šéfredaktor redakce sportu Otakar Černý.

Vysílat se bude do 67 zemí světa, dívat by se mělo kolem 100 milionů lidí. Televize musí připravovat zpravodajství ze všech zápasů, kazety si objednali i Australané. Víc než 40 kamer bude snímat i záběry ze zákulisí.

České televizi se snad podařilo vyřešit všechny potíže s přípravou vysílání. "Máme zajištěnu bezplatnou činnost v Sazka Areně i technické podmínky, které ale musíme teprve za pochodu vyzkoušet," řekl Černý.

Během přenosů finále hokejové extraligy mezi Slavií a Zlínem ze Sazka Areny však před hlavní kamerou přecházeli lidé. Před brankou byl třeba závar hrozící gólem, ale obrazovku takřka zakrývala jen hlava stojícího fanouška.

Televize žádala vytvoření podstavce pod hlavní kamerou, jež by tak byla nad fanoušky. "Když tam lidi polezou, nebudeme vysílat," hrozil Černý. "Nehodláme snižovat svou laťku."

"Všechno je vyřešené," řekl rázně Zbyněk Kusý, šéf organizačního výboru šampionátu. Zápasy mistrovství světa budou kromě České televize k vidění zřejmě na německé DSF, francouzské Canal+ a skandinávské TV3.

ŠAMPIONÁT V TV
 ■ 29 přímých přenosů, studio bude vysílat nejen každý hrací, ale i volný den
 ■ od čtvrtfinále budou naplno pracovat kamery v brankách
 ■ experti budou pomocí elektronické tužky ukazovat zajímavé situace
 ■ spolukomentátoři: Martin Hosták, Pavel Richter (oba v Praze), Miloš Holaň, Jiří Králík a nově též zlínský kouč Ernest Bokroš (v Ostravě)
 ■ vysílat se bude do 67 zemí světa pro asi 100 milionů diváků
 ■ sms soutěž o nejlepšího hráče českého týmu v každém utkání, též o hvězdu semifinálových utkání a finále, diváci hrají o vstupenky Najdete na iDNES.czmobilní verze