Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Budějovický Heřman léčí klíční kost. Při zápasech trpí na tribuně

Martin Heřman (v modrém) z Českých Budějovic a Adam Polášek ze Sparty během přípravného utkání | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

26 2016
Kdyby se vyhlašoval Smolař sezony, tak v týmu českobudějovických hokejistů by byl vítěz asi jasný - útočník Martin Heřman. Kvůli zranění zase v závěru sezony týmu chybí a je na něm vidět, že ho období bez zápasů hodně trápí. „Mám nadvakrát zlomenou pravou klíční kost. Stalo se mi to 9. prosince v zápase s Kadaní,“ upřesnil Heřman.

Loňskou baráž o extraligu jste si nezahrál. Teď se blíží důležitá část sezony, play-off. Jak to s vámi vypadá?
V pátek jsem se od doktora dozvěděl, že se to zatím hojí pomaleji, ale že to tak má být. Lékaři sice moc nečekali, že by kost měla být už úplně srostlá, ale já jsem přesto doufal, že léčba bude rychlejší.

A kdybyste se mohl objevit v zápase?
Pokud všechno půjde hladce, tak doufám, že případnou baráž nebo možná už semifinále play-off bych stihnout mohl.

Na led už s týmem chodíte, že?
To ano, asi dva a půl týdne s klukama trénuji. Chodím i do posilovny na kolo a postupně se zase do toho dostávám. Až mi doktoři povolí, abych mohl trénovat ještě víc, tak se do toho s Frantou (František Bombic, kondiční trenér) pustíme pořádně. Musíme hlavně zpevnit hořejšek a posílit nohy, abych byl ihned připravený.

Tomu se už dá říkat smůla, vloni jste nehrál baráž a teď to nevypadá ani na začátek play-off.
To máte pravdu. Bohužel, můj styl hry je náročný, často se s někým srážím. Proto mě kariérou zranění provází, není to poprvé, co mám klíční kost zlomenou. Teď už je to moje pátá zlomenina. I proto je návrat daleko těžší. Chci hrát, ale zase bych návrat na led nerad uspěchal, aby mi pak kost nerupla znovu.

Neříkali vám lékaři, že máte třeba řídké kosti?
Právě že mi nikdo nic takového neříkal. V minulosti, kdy mi to první rok prasklo hned dvakrát za sebou, tak jsem začal brát vápník jako doplněk stravy. Od té doby se nic nestalo a já už věřil, že bude se zlomeninami konec. Pak se to ale zase spustilo vloni se žebry a letos zranění pokračují klíční kostí.

Když přišel ten okamžik, věděl jste, že je zase zle?
Věděl jsem to hned. Přišel náraz na mantinel a jak už jsem měl klíční kost zlomenou čtyřikrát, tak jsem hned tušil, že to zase prasklo. Když jsem zkoušel rukou hnout dozadu, ucítil jsem, jak v rameni vše přeskakuje. Ale že to bude tak komplikovaná zlomenina, to jsem nepředpokládal.

Už se blíží play-off, jak z tribuny hodnotíte výkony spoluhráčů?
Na Slavii jsem přímo nebyl, ale myslím si, že tam rozhodla jedna minuta, kdy nám dali dva góly. Takové zápasy už budou o jednom gólu, pak se soupeř těžko dohání. A výborně také Slavii zachytal Hylák.

Máte před vyřazovací částí nějaké prognózy týkající se Motoru?
Nerad tipuji. Ale musíme se zase vrátit ke své poctivé hře, snažit se vyhrávat. Pomalu už také začneme najíždět na systém play-off, kde je to hodně náročné. Tam už nemáte prostor na chyby, každý moment může rozhodovat. Věřím trenérům, že mančaft dokážou připravit na play-off stejně jako vloni, a to se nám podaří.

Jaké to je sledovat zápasy jen z hlediště? Máte pak na hokej trochu jiný pohled?
Je to utrpení, ale musím to vydržet. Když sedím nahoře, tak situace na ledě vypadají úplně jinak. Takže si říkám, že bych třeba danou věc udělal jinak, ale z hlediště se lehce radí. Na ledě se rozhodujete ve vte- řině, zase tak jednoduché to také není.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze