Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


I když bodujeme, nehrajeme dobře, říká budějovický střelec Čermák

Miloslav Čermák | foto: Marek Podhora, MAFRA

24 2016
Dal už sedm gólů, zatím nejvíc z hokejistů českobudějovického Motoru. Naposledy přidal 29letý útočník první formace Miloslav Čermák dvě branky v sobotu v Mostu, kde Jihočeši vyhráli 4:3. I přesto není spokojený.

Na klubovém webu uvádí titulek, že jste v Mostě vyhráli se štěstím. Souhlasíte s tím? Určitě ano. Připadá mi, že od zápasu s Kladnem, ve kterém jsme hráli výborně, nejsou naše výkony dobré a jdou dolů.

Proč myslíte? Vždyť se vám tentokrát povedlo udržet jednogólový náskok. Doma s Třebíčí to naopak nevyšlo.
Ale prohrávali jsme. Opravdu se štěstím jsme na konci zápasu chytili puk až na brankové čáře, když Most hrál bez brankáře. To byla klika. Nevím, jestli je to třeba podceněním soupeře, ale teď nehrajeme moc dobře. I když bodujeme.

Nehrajete až moc komplikovaně. Neměli byste místo přihrávek víc střílet?
To si nemyslím. Máme tu výborný tým, každý musí vědět, co má s pukem udělat, kdy ho podržet, a kdy ne. Ale kdybychom věděli, co děláme špatně, tak to zlepšíme. Je to ustrašené a možná máme v hlavách, kdo proti nám stojí, a trochu soupeře podceňujeme. Asi se nám hraje líp s Kladnem, které je hokejovější. Také venku neumíme začátky utkání, vždycky prohráváme, a než se rozkoukáme, tak je po první třetině.

Nemůže za tím být třeba atmosféra na venkovních stadionech? Doma jste zvyklí na tisíce diváků, venku chodí spíš stovky.
Nemá si cenu nalhávat, že to tím může být. Já jsem nikdy v kariéře nezažil to, co se děje v Budějovicích, a potvrdí vám každý, že v tak parádní atmosféře se hraje úplně jinak než třeba teď v Mostě před pár stovkami lidí. Je pravda, že v Budějovicích vás lidi ženou dopředu a každý z nás hraje na víc než sto procent. Takže ano, může to spolu souviset.

Po Luboši Robovi a Jakubu Suchánkovi jste s 11 body třetí v týmových statistikách. Vaše hra se zlepšuje, je to tak?
Je to také dané tím, jaký máte okolo sebe tým a s kým hrajete v lajně. Po začátku sezony, kdy jsem se s novými kluky teprve sehrával, se už složení formací poměrně ustálilo. I s mojí hrou jsem teď víc spokojený.

Jako jeden z mála hráčů jste odehrál všech šestnáct zápasů. Trenéři ale nemají problém někoho ze sestavy vynechat, když je kádr Motoru poměrně široký. Vyhovuje vám tento styl?
Je pravda, že je teď několik kluků pobouchaných, tak to moc neplatí. Ale aspoň nás to nutí pořádně makat v zápase i na tréninku. A když se ti něco nepovede, tak si na dvě tři utkání od hokeje odpočineš a pak zase přijde šance. V týmu je zdravá konkurence, což je rozhodně dobře.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze