Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


České Budějovice asi posílí hráči z NHL

1 2004
České Budějovice - Prvoligoví hokejisté HC České Budějovice možná vstoupí do nové sezony s pěti hráči, kteří hrají v NHL. Pokud ročník 2004/05 nezačne v říjnu, jak by měl, nastoupí za jihočeský klub brankář Roman Turek, obránci Josef Melichar a Radek Martínek a útočníci Václav Prospal a Radek Dvořák.

Jsou téměř dohodnutí

"S hráči jsme jednali, ale zatím jsme se ještě nedohodli," uvedl generální manažer HC České Budějovice František Joun. S Dvořákem, Turkem a Prospalem je téměř dohodnutý na podmínkách případného angažmá. "Záleží i na tom, jak se domluví s kluby, za které v NHL nastupují," dodal Joun.

Tým by mohl v případné baráži posílit i Václav Nedorost, který se dohodl na podmínkách startu v extraligovém Liberci. "Pokud by se Liberec nedostal do play-off, posílil by náš tým," informoval Joun.

Ostatní českobudějovičtí odchovanci, kteří hrají v NHL, za jihočeský klub asi hrát nebudou. "Hrál bych za České Budějovice, kdyby měla stávka trvat celou sezonu," řekl útočník Buffala Sabres Aleš Kotalík.

"České Budějovice budou hrát na špičce první ligy i beze mě. Myslím, že kdybych tu byl půl roku, moc bych mužstvu nepomohl," dodal Kotalík.

A je vůbec pro tým dobré, aby za něj hráli hokejisté, kteří za půl roku odejdou zpět do zámoří? "Víme o tom. Proto nechceme do mužstva brát více než pět hráčů," uvedl manažer Joun.

Hráči prošli testy

Českobudějovičtí hokejisté zakončili první část přípravy na novou sezonu. K tréninku se znovu sejdou 22. července, kdy poprvé vyjedou na led.

Hráči absolvovali testy, které po všech týmech extraligy a první ligy požadoval hokejový svaz. "Podle mne jsou tyto testy zbytečné. Jsou nastavené nesmyslné limity pro všechny hráče bez rozdílu," řekl trenér HC České Budějovice Josef Jandač.

Do přípravy na ledě se podle něj zapojí všichni hráči stávajícího kádru. K dalšímu zúžení mužstva dojde až v srpnu.

Přípravu na ledě nastoupí i útočník Josef Štraub, který v Českých Budějovicích podepsal smlouvu na jeden rok s následnou jednoletou opcí.

"Štraub je typ hráče, který nám v týmu chybí," uvedl Jandač. "Je to správný vůdce, který dokáže v kabině zjednat pořádek," dodal.

V českobudějovickém týmu by měl zůstat i Petr Sailer, který jednal o zahraničním angažmá. "Měl se rozhodnout do 30. června, ale z rozhovoru, který jsme spolu měli, mám pocit, že zůstane," informoval František Joun.

Tím, že Sailer zůstane v Českých Budějovicích, zřejmě padla šance, že by se na jih Čech vrátil zkušený centr Petr Kořínek. "Je to otevřené, ale řekli jsme mu, že pokud bude mít jinou nabídku, ať ji přijme," řekl českobudějovický manažer.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze