Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čermák po duelu na Slavii: Bylo to zvláštní, stále tu mám hodně přátel

Miloslav Čermák | foto: Marek Podhora, MAFRA

24 2016
V minulé sezoně patřil mezi největší opory hokejové Slavie. Jeho 27 branek v celém ročníku ale Pražanům k postupu do extraligy nepomohlo, a tak útočník Miloslav Čermák se stejným cílem odešel v létě do Českých Budějovic. Tam zatím září, což potvrdil i proti bývalému klubu při svém prvním návratu do Edenu. Dvěma góly rozhodl o vítězství favorita 5:2.

Do Budějovic jste v létě odcházel právě ze Slavie. Byl to pro vás hodně specifický zápas?
Odehrál jsem tady velkou část své kariéry, proto zápasy se Slavii pro mě budou vždycky hodně zvláštní. Mám tady stále spoustu přátel. Příprava na utkání je pro mě stejná, ale samozřejmě je to speciální utkání.

Jak byste zhodnotil utkání se Slavií?
Od začátku jsme nehráli podle našich představ. Bylo to z naší strany pomalejší, naštěstí nám závěrečná třetina vyšla a dokázali jsme to otočit.

Domácí měli dvakrát přesilovku pět na tři, přesto se neprosadili. Byl to zlomový moment?
Asi jo. Nám poslední zápasy také vůbec nešly. Dnes to ale asi byl rozhodující moment , že jsme se dokázali prosadit a vyrovnat na 2:2. V oslabení jsme hráli obětavě, hodně Slavii narušovali rozehrávku a oni to pak měli těžký.

Kde jste viděl největší nedostatky ve vaší hře?
Měli jsme špatný pohyb. Nešly nám vůbec nohy a Slavie v tomhle měla hodně navrch. Naštěstí výsledek nakonec je dobrý pro nás.

V kabině je vás víc, kteří jste prošli Slavii, vypisovali jste nějaké odměny za případnou výhru?
Něco do kasy jsme vypsali a teď to rádi uhradíme. Tohle k tomu samozřejmě patří.

Bodově se vám daří, s dalším slávistou Žigou Pavlinem patříte k nejlepším hráčům soutěže. Čekal jste, že hned budete patřit na jihu Čech k oporám?
Tak bych to nebral. Samozřejmě je to příjemné. Daří se nám bodově, ale to mužstvo je sestavené z různých typů hráčů, aby fungovalo. Nemůžete mít v něm jen střelce. Dvacet produktivních hráčů vám úspěch také neudělá. Bojovníky, hráče na oslabení také potřebujete. My jsme do Budějovic přišli s jasným cílem a je skvělé, že se nám zatím takhle daří.

Sledoval jste nedávné rušné dění kolem Slavie? Měl jste nějaké zprávy?
Celou dobu. Strávil jsem tady opravdu velkou část kariéry. Nebyl mi ten osud klubu lhostejný. Měl jsem nějaké informace, které se ani nedostaly do médií. Takže jsme měl poměrně dobrý přehled o tom, co se tady událo.

Překvapuje vás, že Slavia hraje stále nahoře i přes odchod tolika hráčů?
Trochu jsem měl zpočátku obavy, jak to se zbylými hráči tady zatočí, aby neměli existenční problémy. Na druhou stranu ti kluci se semkli, vytvořili partu. Četl jsem rozhovor s panem Razýmem, že i kabina se během toho vyčistila. Nevím přesně, co tím konkrétně myslel, ale asi se i tím to klima zlepšilo. Vrátil se Honza Novák, Pavel Kolařík. Srdcaři, kterým ten klub opravdu není lhostejný. Vytvořili partu. Ta když tam je a přidá se bojovnost, tak se dá dělat dobře.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze