ČESKÉ BUDĚJOVICE - CHOMUTOV 3:2pp (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Konec utkání. Konečný stav série 3:2.
68:01
Domácí vítězí 3:2 v prodloužení. Na modré čáře si vyměnil puk Neckář s Prospalem, ten posunul doleva Dvořákovi a ten střelou pod břevno definitivně rozhodl o postupu Českých Budějovic do finále 1. ligy.
67:00
Domácí budou moci rozhodnout v přesilové hře. Na trestnou lavici za nedovolené bránění odjel Prošek. Navíc za nesportovní chování je vyloučen i Koláček a domácí budou mít celé dvě minuty výhody dvou hráčů v poli.
64:59
Po ose Neckář - Bělohlav se ke střele dostal Šimánek, chytře vystřelil, Horčička puk jen vyrazil před sebe, ale tam se nenašel nikdo z domácích na dorážku.
64:14
Hra se na chvilku přesunula před Cháberu, kde ušetřil pár vteřin Koláček, který nakonec kotouč zalehl a vhazovat se bude ve středním pásmu.
62:44
Dvořák připravil krásnou přihrávkou další šanci pro Hřebejka, ten střílel z prostoru levého kruhu, ale Horčička ztlumil jeho ránu na své hrudi a přerušil hru.
61:20
Domácí se hned začali tlačit do útoku, ale střely Neckáře a poté Gýny zlikvidoval Horčička.
60:01
Začalo prodloužení.
60:00
Konec 3. třetiny. Ani popáté nedokázaly České Budějovice v semifinálové sérii play-off porazit Chomutov v základní hrací době a počtvrté se tedy bude prodlužovat. Domácí měli velké množství šancí, nevyužili osm přesilových her. Hosty drží skvělý brankář Horčička.
58:50
Velkou šanci rozhodnout měl Prospal, který po přihrávce Dvořáka najížděl z pravé strany sám na Horčičku, ale ten jeho střelu skvělým zákrokem zlikvidoval.
58:24
Před dotírajím Šimánkem vyhodil raději hostující Szakal puk až mezi diváky do hlediště. Chomutov si vzal oddechový čas.
58:03
České Budějovice se nadále tlačí do útoku a chtějí rozhodnout ještě před prodloužením. Do šance se dostal Pletka, ale jeho střela po ledě šla těsně mimo branku.
55:38
Další šance Hřebejka, který se přesunul do první lajny k Prospalovi s Dvořákem. Tentokrát se dostal do ideální pozice mezi kruhy, ale Horčičku nepřekonal.
53:35
Je vyrovnáno - 2:2. Dvořák nahrál za branku Prospalovi, ten našel mezi kruhy přesnou přihrávkou Hřebejka, který bekhendem nadvakrát propasíroval puk za Horčičkova záda.
52:16
Hra je rozháraná, rozkouskovaná. Chomutov urputně brání své vedení a na domácích hokejkách se kupí značná nervozita. Snaží se, bojují, ale do velkých šancí se nedostávají.
50:37
Chomutov je v plném počtu.
50:16
Do dobré střelecké pozice se dostal u levého kruhu Gýna, mířil do okryté části branky, ale tu nakonec přestřelil.
48:37
Domácí budou moci srovnal v další své přesilové hře. Za hákování dostal dvě minuty Nosek.
47:46
Hosté se ještě více stáhli do své obranné třetiny, úporně brání a budějovickým se příliš nedaří kombinace a přechod do útoku.
45:48
Chomutov vede 2:1. Při dalším tlaku budějovických si na útočné modré počkal na dlouho přihrávku Malát, posunul Koláčkovi a ten trochu se štěstím z levého kruhu překonal Cháberu.
44:21
Domácí pokračují ve velkém dobývání Horčičkovy branky i nadále, ale v koncovce se jim i díky skvělému výkonu chomutovského brankáře nadále nedaří.
42:54
Po nahrávce Prospala se natahoval do šance Pletka, ale na puk nedosáhl.
41:48
I Koláček je na ledě a hraje se tedy v plém počtu na obou stranách. Dorbou příležitost měl Štraub, ale jeho střela těsně minula pravou tyč.
40:57
Mertl je na ledě. Domácí jsou v plném počtu a dohrávají zkrácenou přesilovou hru.
40:01
Začala 3. třetina. Oba týmy hrají ve čtyřech.
40:00
Konec 2. třetiny.
39:48
Síly na ledě se vyrovnají. Ve středním pásmu chyboval Koláček a nezbývalo mu nic jiného než si proti Dvořákovi pomoci faulem.
38:57
Hosté si zahrají svojí třetí přesilovku. Mertl dostal za nedovolené bránění menší trest.
37:12
A Chomutov je znovu kompletní. Postupně stříleli Neckář, Martínek a Bělohlav, ale všechny pokusy skončily u brankáře Horčičky.
35:12
Velký tlak domácích, kteří jsou nyní téměř nepřetržitě v obranném pásmu Chomutova vyústil v další faul. Mertla zahákoval Koláček a odjel na trestnou lavici.