Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Do play-off se určitě dostaneme, věří budějovický Ferebauer

Jiří Ferebauer (v modrém) z Českých Budějovic se tlačí k brance berounského Juraje Šimbocha, brzdí ho v tom Lukáš Kužel. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

7 2013
Hokej si Jiří Ferebauer zahrál za Tábor, Mladou Boleslav, Třebíč, Písek a také za Nymburk. Doma je v Českých Budějovicích, za které nyní působí v první lize. Je to pracovitý hráč, pro tým užitečný. Méně známý, zato ve statistikách mužstva stejně dobrý jako špičky. K jeho kladům patří i plusové body, při které jeho tým skóruje, když je na ledě. Byť zatím celková střelecká bilance mužstva není oslnivá.

Před týdnem vstřelil Kadani první a čtvrtý gól. Na pátý nahrál obránci Prokopovi. Českobudějovičtí vyhráli 6:2 a naplnili předpoklad, že patří mezi nejlepší týmy soutěže. Jednoduché to však nemají. Pohybují se uprostřed tabulky.

Soutěž se rozjela a váš tým hraje o osmičku pro play-off. Bavíte se o tom mezi sebou?
Samozřejmě, že o tom v mužstvu víme. Ale zatím se nám daří tak, že střídáme dobré zápasy s horšími. Nedaří se nám uhrát nějakou šňůru vítězných zápasů, abychom se posunuli tam, kde chceme být. A to je v první čtyřce.

Nesvazuje vás vědomí, že zatím nejste tam, kde jste chtěli být?
Není to tak, že by nás to omezovalo. Spíš je to pro nás náročnější. Všichni k nám přijedou bránit a nenechají nás hrát to, co bychom hrát chtěli. My se musíme naučit soupeře v takových zápasech přehrát. Sám zatím necítím, že by nás to nějak svazovalo.

Ještě je brzy na nějaké závěry. Tlak na lepší výsledky však můžete pociťovat.
Tlak tu vytvářený je, ale to je všude. Myslím si, že tlak je pro hráče lepší, protože stále musí pracovat na sto i sto deset procent. Neustále být připravený na každou situaci, která může přijít.

Mluví se o tom, že sezona už má začátek za sebou a hraje se druhá čtvrtina základní části. A také se říká, že se nedá vymlouvat na to, že jste neměli společnou letní přípravu. Ale může to být znát, protože letní přípravu tady mají všechny týmy společnou.
Tak bych to neviděl. Začátky byly těžké, protože se tým skládal do poslední chvíle. Na to se ale už nemůžeme vymlouvat. Jsme tady všichni profesionálové a musíme se připravit tak, abychom mohli zvládnout každý další zápas. Hraje se druhá čtvrtina a my v ní musíme uhrát co nejvíce bodů. Pak přijde čas kolem Vánoc, kdy se bude o výsledku sezony v základní části rozhodovat. Tam bude záležet na tom, jak budeme připravení na play-off.

Jste si jistý, že budete hrát play-off?
Jsem. Do play-off se určitě dostaneme. Vůbec nepočítám s tím, že bychom se tam dostat neměli. Přijde šňůra dobrých zápasů a bude to jasné.Najdete na iDNES.czmobilní verze