Utkání 9. kola extraligy komentuje Michal Cirmaciu

ĆESKÉ BUDĚJOVICE - LITVÍNOV 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) Zápas odehrán
60:00
Konec utkání, Budějovice si připisují první tři body v sezoně.
59:34
Gólem do prázdné branky rozhodli Budějovičtí o první výhře sezony. Mařík znopvu vyjel z branky, ale místo tlaku Litvínova získal kotouč za svou brankou Babka, přihrál Sailerovi, který v pádu posunul puk dopředu Turkovi. Ten ho v pohodě poslal bekhendem do prázdné branky.
59:13
Sailer šel po chybě hostů sám na Maříka, ale neprostřelil ho.
58:54
Babka zatáhl puk až na brankovou čáru hostů a nahrál přes padajícího obránce Bělohlavovi, toho ale strčil do branky Trávníček. Míasto puku skončil v prázdné síti jen jihočeský útočník. Vhazovat se bude na modré čáře Litvínova, Mařík se vrací do branky. Budějovičtí si vybírají oddechový čas.
58:04
Hra je přerušená, vhazuje se znovu v pásmu Budějovic. Potlesk si vysloužil Suchánek, když vysoký puk, který padal na Kučerovu branku, fotbalově odkopl do rohu.
57:38
Mařík zůstal na střídačce, hosté hrají power play v šesti proti pěti.
57:37
Litvínov se konečně usadil v pásmu, před buly po Kučerově pravici si trenér Výborný bere time-out.
56:28
Další šanci měl Suchánek, který se dostal až před litvínovskou branku, ale střlea šla těsně mimo. Hosté se zatím nedostávají k žádnému náporu.
56:10
Šimánek byl s pukem mezi kruhy, Mařík si připsal svůj první zásah.
53:56
Pinc nečekaně odjel z branky, do ní se postavil Mařík. ke střídání litvínovských gólmanů došlo i v pátek v Pardubicicíh.
53:55
Budějovice opět vedou, 2:1 Babka poslal kolmý pas na vondrku, ten byl sice zezadu hákovaný, ale prostrčil puk Pincovi mezi betony do sítě.
50:47
Litvínov mohl zvýšit, ale Prorokův gól padl po ofsajdu.
50:31
Litvínov využívá přesilovku, 1:1. Balázs nahrál z rohu na modrou Kloboučkovi, jeho střelu tečoval Hranáč do sítě.
49:39
Hřebejk zahákoval Trávníčka a je vyloučen, Litvínov bude hrát přesilovku.
48:00
Hra nyní postrádá tempo ze druhé třetiny, dominují obrany, i když Budějovice mají převahu.
47:45
Po dlouhé době se ke střele dostali host, Kubinčák od mantinelu prověřil Kučeru, který vyrazil levým betonem.
45:30
Domácí mají nyní stálou převahu, ale dobře bránící Litvínov je nepouští do šancí.
43:50
Budějovice mají tlak, od chvíle, co se vrátil Sailer, jsou téměř výhradně v pásmu hostů. Ti ale zatím nepouštějí domácí ofenzivu do vážnějších šancí.
41:53
Sailer je na ledě, domácí se v pohodě ubránili.
40:59
První polovina přesilovky se nepovedla, naopak domácí dvakrát nahodili puk na litvínovského gólmana.
40:01
Začala 3. třetina. Litvínov bude téměř dvě minuty v početní výhodě.
40:00
Konec druhé třetiny. V prostřední části šla úroveň hry nahoru, do té doby průměrný hokej se hodně zrychlil. Domácí měli při hře 5 na 5 převahu, ale Litvínov měl několik přesilovek, v nichž byl nebezpečný. Prorok trefil ve 34. minutě tyčku.
39:53
Sailer dostal dvě minuty za podražení, Budějovice hrají znovu v oslabení.
39:00
Hlasatel oznámil, že utkání sleduje 3311 diváků. Na začátku skoro prázdné tribuny doplnili diváci, kteří v úvodu zápasu ještě stáli fronty na lístky.
38:07
Budějovicím se přesilovka vůbec nepovedla, za celé dvě minuty se vůbec neusadili v pásmu.
37:48
Z ledu se těžce zvedá Jasečko po souboji s Trávníčkem, ale nevylučuje se.
36:07
Zápas nabral obrátky, oba týmy bruslí naplno a hraje se rychlý hokej. Ťupa teď zahákoval Sailera a přesilovku si zahrají domácí.
34:24
Ondřej je na ledě. Litvínov přesilovku opět nevyužil, i když měl ke gólu dosud nejblíž. Hüblův útok se usadil v pásmu a rozhýbal domácí čtveřici, načež Prorok trefil tyčku. Kučera pak se štěstím zalehnul puk.