Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Návrat budějovických marodů. Čermák hrál, Chovan trénuje, Rob už bruslí

Trenér Českých Budějovic Antonín Stavjaňa | foto: Petr Lundák, MF DNES

23 2017
Po dvou nezdarech českobudějovičtí heokjisté znovu vyhráli. Pro prvoligového lídra patřil sobotní zápas na ledě posledního Mostu do kategorie povinných. Budějovičtí žádné překvapení nepřipustili a zvítězili 5:2.

„Úvod utkání byl z naší strany slabší. Pak se ale projevila síla týmu,“ uznal hlavní trenér Motoru Antonín Stavjaňa.

Bylo na utkání vidět, že spolu hrály první a poslední tým tabulky?
V závěru duelu určitě. Nesmíme sice upřít domácím snahu, ale mají za sebou šňůru neúspěchů a je to vidět. Když selžou, tak je to na jejich hře cítit. Když jsme se drželi v útočném pásmu, byla síla našeho týmu znatelná. I když se k nám také řada puků, po kterých padly góly, odrazila.

Jako další tým na vás čeká Kadaň. Ta je předposlední, což znamená, že se od vás čeká další povinné vítězství. Do konce základní části má Motor příznivý los, což by mohla být pro vás jednodušší práce. Vnímáte to stejně?
To jsou jen spekulace. Když to klapne, tak budeme říkat, že to výhoda byla, a když ne, tak budou všichni mluvit o nevýhodě losu. My se teď hlavně díváme na zdravotní stav hráčů, to je pro nás téma číslo jedna. Chceme jít do play-off s maximálně kompletním kádrem. Jestli to bude z prvního, nebo jiného místa, není až tak důležité.

Nebyla by škoda, kdybyste si nechali utéci první místo?
Neříkám, že nám na tom nezáleží. Ale to není to nejpodstatnější.

Jaký je posun, co se týká návratů zraněných hráčů do sestavy?
Teď už třeba hrál Miloslav Čermák, ale bylo cítit, že to ještě není stoprocentní. V neděli trénoval Michal Chovan, který by chtěl co nejdřív nastoupit.

Pak tu ještě jsou Luboš Rob či Ben Walker.
Mluvil jsems Robem, který už začal bruslit, ale návrat nebude jednoduchý. Chce to ještě minimálně dva týdny, aby bylo rameno zhojené a Luboš mohl chodit bez obav do soubojů. Velký otazník je Ben Walker. Sám se cítí dobře, ale uvidíme, jak a kdy se vrátí. Rok Pajič má být ještě dva týdny v klidu a vypadá to, že by byl připravený až na play-off.

Sestavu proto musíte doplňovat o mladíky. Proti Třebíči skóroval Tomáš Guman, teď v Mostě Jakub Doktor. Co na výkony juniorů říkáte?
Tomáš Guman je v juniorce dominantní, ale v seniorském hokeji, například v osobních soubojích, to ještě není to pravé. Mezi chlapama si nedovolí ty věci, které mezi mládežníky. Jakub Doktor je poctivý snaživec. Ukazuje, že by z něho mohl vyrůst borec, který by mohl stabilně hrát. Jenže pro tyto kluky je složitější, že začínají v Budějovicích. Kdyby hráli v týmu, kde nejsou tak vysoké ambice, tak to mají snazší. My máme jasný cíl, a proto tu tolik prostoru nedostanou.

Naopak z Ondřeje Šulka se stává stabilní hráč A-týmu.
Ondřej byl hráč, se kterým se v létě nepočítalo, byli tu jiní a talentovaní. Nakonec jsme měli pár odchodů a Ondřej se chytl. Pokud udrží svůj dosavadní trend, tak se uplatní i v budoucnu.

Už se při trénincích připravujete na blížící se play-off, kde se často hraje jiným stylem než v základní části?
Automaticky předpokládáme, že na play-off všichni v týmu ještě zvýší své nasazení, bojovnost a zodpovědnost. Snažíme se tak hrát celou sezonu, ale k tomu musíme ve vyřazovací části ještě přidat další atributy hry.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze