24. října

Utkání 16. kola extraligy komentuje Michal Cirmaciu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - PLZEŇ 4:3 (1:1, 2:1, 1:1) Konec utkání
60:00
Konec utkání, domácí závěr zvládli a poráží Plzeň 4:3. Díky aktivní hře Budějovic v závěru se hosté k ničemu nedostali a Budějovičtí tak slaví třetí výhru v sezoně.
59:30
Plzni se nedaří v rozherávce, domácí dobře napadají dvěma hráči a nepouštějí hosty ke hře bez brankáře.
59:10
Vostřák přejel modrou čáru a vystřelil, Kučera ale vytěsnil puk do rohu.
58:33
Plzeň se snaží natlačit se do útoku až příliš zbrkle, její pokus končí zakázanýmu uvolněním.
58:14
Hosté jsou aktivní, tlačí se dopředu, ale Budějovice dobře brání a nenechají Plzeňské střílet. Až teď musel Kučera přikrýt puk a vhazuje se po jeho levici.
55:33
Plzeň snižuje, 4:3. Kučera ztratil ve shluku hráčů kontrolu nad pukem a Krátoška ho popsunul do sítě. U typúicky "kanadského" gólu asistovali Výborný a Matějovský.
54:15
Je po přesilovce, domácí ji navyužili.
52:15
Výborný přidržel hůl Šimánkovi a je vyloučen. Domácí budou hrát přesilovku, fanoušci už předčasně slaví vytouženou výhru.
50:40
Budějovice kontrolují hru, Rachůnek zachytil Hanzlíkovu rozehrávku a nahrál do šance Sailerovi, jehož střelu ale Barta s námahou kryl.
50:05
Plzeň přesilovku nevyužila, Kučera musel zasahovat jen jednou.
48:05
Vomela zahrál vysokou holí, Plzeň bude mít přesilovku.
47:15
Pokračuje nápor domácích, diváci jsou ve varu. Plzeň se ve třetí třetině k ničemu nedostala.
45:00
Ondřej si počkal, až mu Kristek nabruslil před Bartu. přihrál mu, ale Kristekm trefil zblízka bekhendem jen tyčku Bartovy branky.
43:32
Do sektoru plzeňských fanoušků, kteří se snažili opustit svůj sektor, kráčí policie a uklidňuje je.
43:01
Budějovičtí jsou při chuti. Ondřej obral o puk Hanzlíka, uvolnil Kristka, který zkusil forhendový blafák, ale Barta bleskově vyrazil puk betonem.
40:46
Domácí vedou už 4:2. Sailer dostal přihrávku do jízdy od Jasečka a vystřelil švihem přes bránícího Posmyka Bartovi nad vyrážečku.
40:01
40:00
Konec druhé třetiny. Zatímco první třetina patřila domácím, do druhé lépe nakročili hosté. Byli důraznější a aktivně bruslili. Budějovičtí ale využilůi klíčové momenty, rychle vyrovnali a Štrba chladnokrevně proměnil trestné střílení.
39:57
Po pravici Kučery zahrál Andrašovský vysokou holí a je vyloučen. Bude se hrát 4 na 4.
38:47
Při akci prvního útoku hostů krosčekoval Jindra Straku a dostal dvě minuty. Plzeň hraje přesilovku.
37:12
Budějovice vedou 3:2. Nelehkého úkolu se ujal Štrba. Rozjel se, naznačil střelu na vyrážečku, ale přehodil si puk na druhou stranu a blafákem přes beton překonal Bartu.
37:11
Krátoška ztratil v obranném pásmu puk a hodil hokejkou. Rozhodčí nařídil trestné střílení.
35:09
Plzeň se ubránila. Bělohlavova i Šimánkova střela skončila i Barty a ve druhé minutě už aktivní obranou hosté domácím nic nedovolili.
33:09
Za Bartovou brankou přidžel Posmyk Bělohlava a je vyloučen, začíná další přesilovka domácích.
31:25
Těsně před Bartu se dostal Fadrný, ale bekhendem poslal puk jenom do boční síťky. "Druhá liga, taky liga!" ozývá se dál z hostujícího kotle.
30:00
Duel mezi týmy ze západočeské a jihočeské metropole je i soubojem fanoušků. Asi padesátka plzeňských příznivců zpívá o "druholigových Budějovicích."
29:20
Domácí sehráli přesilvoku velmi dobře, Barta se měl v plzeškém brankovišti co ohánět. Sailer a Jindra stříleli od modré a Štrba z první mezi kruhy, ten ale netrefil branku.
27:20
Matějovský trefil vysokou holí Fadrného a dostal dvě minuty. Začíná přesilovka Budějovic.