Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


České Budějovice získávají další posily

18 2004
České Budějovice - Ještě před měsícem to vypadalo s hokejem v Českých Budějovicích zle. Odešla řada hráčů a klub za ně neměl kvalitní náhradu. Nyní se ale začíná situace obracet k lepšímu. Minulý týden přivedl do klubu manažer Joun zkušeného obránce Petra Jančaříka a na angažmá se domluvil i se vsetínským centrem Josefem Štraubem.

"S hráčovým agentem jsme domluvení. Chybí jen souhlas klubu," uvedl generální manažer HC České Budějovice František Joun. "Je to však jen formalita," dodal.

Vsetín ztratil o Štrauba zájem po přestupu útočníka Vlacha z konkurenčního Zlína. "Měli bychom ho získat na přestup," informoval manažer klubu. Štraub by měl začít trénovat v červenci, kdy mužstvo půjde poprvé na led.

Štraub ovšem zprávu, že je na smlouvě již domluvený, důrazně popřel. "Ano, s Českými Budějovicemi jednám, ale zatím jsem nic nepodepsal," prohlásil osmatřicetiletý útočník - více ZDE.

Nejistý je zatím také příchod centra Petra Kořínka z německého Freiburgu. "Nad jeho přestupem je velký otazník," řekl Joun. Kořínek hrál v extralize naposledy v sezoně 2001/02. V uplynulém ročníku německé ligy dokonce nastupoval na postu pravého obránce.

Bartoš se vrací, Jasečko je ve Zvolenu
Klub se dohodl na další spolupráci s útočníkem Peterem Bartošem, kterého kvůli nedostatku financí vyřadil v květnu z kádru. Obě strany ale dospěly k dohodě a Bartoš bude českobudějovický dres oblékat i v následující sezoně.

Naopak ve Zvolenu zůstane obránce Stanislav Jasečko. Na Slovensko odjel bez svolení manažera Jouna minulý týden. Zástupci slovenského klubu se však s Jounem domluvili na setrvání dvaatřicetiletého obránce. České Budějovice za něj dostanou finanční náhradu.

Sám Jasečko zatím stále netuší, kde bude příští sezonu hrát. "Připravuji se se Zvolenem, ale stále nevím, jak se kluby mezi sebou domluvily," řekl. "Nikdo mi oficiálně nic nesdělil," připomněl nejproduktivnější hráč Českých Budějovic minulé sezony.

Podle manažera Františka Jouna není zatím definitivní ani odchod slovenského reprezentačního obránce Ladislava Čierného do Zvolena. "Se Zvolenem budeme ještě jednat," řekl.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze