Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Růžičkův duel s urputnými Dány může v Děčíně vidět až 4 939 lidí

Vladimír Růžička | foto: Profimedia.cz

9 2014
Hokejový galafest v Děčíně, tedy dvojboj české reprezentace s Dánskem, by mohl mít vyprodané kulisy. Lístky mizí. "Na každý zápas jich zbývá necelá tisícovka," tvrdí Jan Havlíček, generální manažer HC Děčín. Ve čtvrtek se hraje od 18 hodin, v pátek je buly o třicet minut dřív. "Chtěli bychom pokaždé plný dům."

České národní mužstvo se v Děčíně představí po dlouhých dvaceti letech, kvůli předprodeji vstupenek přes internetový portál ticketpro.cz se musela zjistit přesná kapacita stadionu. Původně se uvádělo 5 100.

"Nakonec je to 4 939 míst k sezení," sdělil Havlíček. "Tam, kde míváme sektor pro stání, bude mobilní pódium pro kamery. Ale nebude to zabrané celé, takže jsme dali asi 15 lístků fanklubu."

Předpokládaná sestava ČR

Jakub Kovář (Francouz) - Stříteský, Mojžíš, L. Kovář, Kudělka, Mozík, Jank, Vitásek, Gulaši - Smoleňák, Petružálek, Vondrka - Radil, Kousal, T. Nosek - Svačina, Roman, T. Zohorna - Pohl, Filippi, Zaťovič - Valský, Vincour

Vstupenka na jeden děčínský zápas Euro Challenge Tour stojí 250 korun, pro děti do 140 cm je za dvě stovky. Majitelé lístků můžou na stránkách facebook.com/fanhokej vyhrát zájezd na mistrovství světa v Minsku pro dvě osoby, nutná je registrace do 17. dubna - a hlavně tiket nevyhazovat!

Dánové, kteří budou českým soupeřem i na šampionátu, dorazí do Děčína už dnes. Ubytovaní budou v S-centru. "Češi budou spát v hotelu Česká Koruna jen ze čtvrtka na pátek," prozradil Havlíček.

Zápasy budou ostře sledované už kvůli obnovené premiéře trenéra Vladimíra Růžičky. "Je dobře, že reprezentační hokej dostaneme i do menších měst. Mohlo by přijít dost lidí, špičkové hráče uvidí děti, které to může pozitivně ovlivnit," věří kapitán olympijských vítězů z Nagana. "V Děčíně jsem hrával ještě s Litvínovem."

Dánové? Podle Růžičky jsou urputní a můžou dost kousat: "Tyhle týmy vynikají houževnatostí a bojovností. Když nedáte rychle góly, jsou zápasy těžké." Reprezentace v Děčíně hrála dvakrát, s Finskem (1986) i Německem (1994) remizovala. Do třetice všeho vítězného?

Autor:


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze