8. listopadu 2003

Druhé utkání Česka na Karjala Cupu komentuje Michael Langr

ČESKO - FINSKO 1:5 (0:4, 0:0, 1:1) Konec utkání
60:00
Konec utkání. Finové zcela po zásluze poráží český tým vysokým rozdílem a už nyní je jasné, že v turnaji Karjala zvítězí. Čeští reprezentanti v zápase propadli a v neděli se střetnou o druhé místo s Ruskem.
59:40
Zápas se dohrává z povinnosti, Česko se na nápor nezmohlo.
58:36
Finové dávají pátý gól. Dahlman se prodral před Málka a vystřelil, český gólman puk odrazil do tyčky, jenže nikým nehlídaný Laakonen ho dorazil do poloprázdné branky.
57:00
Finové vůbec nepřipouštějí možnost českého náporu, drží puk v obrannném pásmu Čechů a Málek znovu musel řešit šanci zkušeného Nummelina, který se dral do brankoviště od zadního mantinelu.
55:23
Laakonen dostzal dlouhý pas a najížděl na Málka tísněn obráncem Čechem, Málek jeho střelu puk chytil do lapačky.
54:00
Kouč Lener míchá sestavou, Divíšek nyní hraje s Dudou a Supem, Sýkora s Balaštíkem a Hlinkou.
53:17
Immonen nahazoval před branku, kdy byli další dva Finové, ale nestačili tečovat puk a jistý Málek ho tak v pohodě chytil.
50:57
Duda dává gól, Česko využívá přesilovku a snižuje na 1:4. Balaštík našel parádní křížnou přihrávkou ke druhé tyčce Dudu, který trefil puk do poloodkryté branky. lehto se nestačil přesunout a přišel tak o čisté konto.
50:40
Karalahti hrubě sestřelil Supa kolenem, ten se naštěstí nezranil. Česko bude hrát přesilovku.
49:54
Kombinovaný útok s Divíškem, Skořepou a Procházkou se udídlil v pásmu Finů, ale do šance se nedostal.
48:19
Koukalův útok šikovně forčekoval, ale ani on se v pásmu nedokázal usadit.
46:07
Rintanen vlétl jako blesk do pásma a střílel pod břevno, Málek škrtnul puk lapačkou a dal puku obloukový směr. Puk skončil na zadní mantinelu.
44:59
Finové se znovu nadechovali k náporu, Mäntylä chtěl střílet od modré do chumlu hráčů, ale při obloučku přejel omylem s pukem čáru a dostal se do ofsajdu.
43:58
Hraje se většinou ve středním pásmu, i finské akce se už rozbíjejí o pozornější českou obranu.
41:26
Konec přesilovky, Česko jí sehrálo strašně. Přes polovinu času měli Finové puk sami pod kontrolou.
40:01
Začala třetí třetina. Česko dohrává přesilovku.
40:00
Konec druhé třetiny. Finové už nejsou tak nebezpeční v útoku jako v rpvní třetině, českého soupeřeale nadále k ničemu nepustili. S několika náznaky šancí si debutující brankář Lehto v pohodě poradil. Gól zatím nedostal ani Málek, který odchytal druhou třetinu místo Svobody. Poměr střel je horzivý: Finsko 24, Česko 5.
39:26
Duda zatáhl jednou rukou puk za finskou branku, přitom ho povalil na zem Kiprusoff a je vyloučen. Česko bude dohrávat třetinu v přesilovce.
38:40
České akce nemají rychlost, soupeřova obrana je v pohodě pokrývá. Skořepa tak zkusil vystřelit aspoň přes obránce, Lehto si ale v pohodě se střelou poradil.
37:11
Hentunen se prodral přes Čecha k nahozenému puku před branku, jeho bekhendový pokus akle Málek kryl.
35:56
Aktivní Kallio znovu prověřil Málka střelou z kruhu.
34:00
Finové stále česko k ničemu nepouštějí, navíc mají šance. Kallio šikovně tečoval puk, dobře postavený Málek ho ale pokryl.
32:15
Po jedné ze střel ztratil Málek hůl a obránce Snopek, který poprvé zasáhl do hry, musel vyhodit na zakázané uvolnění.
31:03
Je po přesilovce, její první polovina se Česku nepovedla. Až v závěru se dostal do šance Průcha, jenže přihrávku od Koláře dosatl na paty a musel střílet bekhendem. Trefil jen finského brankáře.
29:03
Hlinka se prodíral mezi dvěma hráči a Eloranta jej zahákoval, Česko bude hrát přesilovku.
26:48
Finové šli ved vou na jednoho, Pärssinen nahrál Kalliovi, který však trefil jen přesouvajícího se Málka.
25:59
Hentunen střílel zblízka, Málek puk na poslední chvíli vyrazil.
25:17
Průcha šel s Kolářem sám na jediného beka, Průcha ale bekhendovou střelou ani netrefil branku.