semifinále MS hráčů do 18 let

Utkání komentuje Ervín Schulz

ČESKO - KANADA 2:3 (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1). V prodlužení.
65:29
Kanada vítězí 3:2 a bude hrát finále s týmem USA. Češi budou hrát v neděli od 13.00 o bronz proti Švédsku. Latendresse dojel za pukem k modré, vypálil a puk prošel do české klece.
64:40
Skvělý Pavelec zachránil. Pyatt pálil z ideální pozice po přihrávce zpoza branky. Český gólman vykopl betonem.
64:01
Za českou brankou se srazil hlavní rozhodčí Awizus s Kanaďanem Clunem a Kanaďan se dlouho nemohl zvednout z ledu.
62:31
Další šance domácích. Kuchejda se opřel do přihrávky Frolíka, ale kanadský gólman vyrazil.
61:38
Šance Čechů. Kalus zpoza vystřelil, gólman vyrazil před sebe, Káňa nedosáhl na puk, který byl před prázdnou brankou.
60:27
Frolík se snažil překonat bekhendem kanadského gólmana, ale neuspěl.
60:01
Prodloužení začalo.
60:00
Základní hrací doba nerozhodla. Druhého finalistu určí desetiminutové prodloužení hrané na náhlou smrt. Pokud ani to nerozhodne, budou následovat samostatné nájezdy.
59:27
Buly v českém pásmu. Kanaďané uspěli a Brassard trefil Pavelce do ramene.
58:29
Zprava pálil Hobson. Pavelec chytá do lapačky.
57:30
Kanada se tlačí do útoku. Po buly pálil Bertram, ale Pavelec byl pozorný a puk ukryl mezi betony.
57:15
O'Mara pálil od modré, Pavelec zachytil. Zápasu přihlíží v plzeňské hale 7124 diváků.
55:51
Závar před českou brankou. Kurceba pálil od modré. Pavelec vyrazil a Clune odražený puk kopnul puk směrem k brance, ten se ale odrazil od tyče a Pavelec ho pokryl.
55:00
Bertram po levé straně vnikl do pásma, pálil přes obránce. Pavelec měl co dělat, ale puk zpacifikoval.
54:26
Hraje se otevřený hokej nahoru - dolů. Ale oba týmy se soustředí na obranu a diváci vidí spíš střely zdálky.
50:34
Poslední vyloučený se vrátil na led, hraje se pět na pět. Češi sice byli v pásmu, ale málo stříleli a vážnější šanci si nevypracovali.
48:18
Za kanadskou brankou Letang sekl Káňu. Češi budou hrát čtyři na tři - minutu a 43 vteřin.
47:46
Další oboustranné vyloučení. Přiostřuje se. Na trestnou jdou současně O'Mara za držení a Kuchejda za nesportovní chování.
47:28
Gólman Pavelec zachránil české mladíky. Zleva se dostal do brejku Bertram, zkoušel kličku do forhendu, ale český gólman vytáhl puk lapačkou.
46:36
Hraje se čtyři na čtyři. Kanaďané zkrácenou přesilovku nevyužili. Až v jejím závěru nahazoval Gragnani od modré, následoval závar a dvě vyloučení: Vojta za krosček a Latendresse sekání.
45:12
Začíná zkrácená přesilovka Kanady.
44:27
Je po přesilovce. Kuchejda je vyloučen za nesportovní chování - za nafilmovaný pád.
43:12
Přesilovka Česka. Vyloučen je Neal za sekání.
41:47
Vyrovnáno. Kanada podruhé využívá přesilovku - 2:2. Setoguhi střílel zleva, Pavelec vyrazil puk před sebe a Pyatt jej zblízka doklepl do odkryté branky.
40:46
Přesilovka Kanady. Vyloučen je Hanzal za držení.
40:01
Začala 3. třetina.
40:00
Konec 2. třetiny. Češi v ní zlepšili bruslení, vyrovnali hru, dostávají se do šancí. Zaslouženě srovnali a šťastně se dostali do vedení.
38:19
Česku stačilo 62 vteřin k obratu - 2:1 Káňa vyhazoval puk, do brejku se dostal Květoň, nestačil zakončit, protože ho atakoval Kurceba. Puk, který Květoň netrefil, se však po ledě došoural za záda gólmana Price.
37:17
Vyrovnáno - 1:1. Kuchejda objel branku, bekhendem nahodil puk, ten projel brankovištěm k Hanzalovi, který číhal u levé tyče a zasunul puk do okryté klece.