ČESKO - KANADA, semifinále MS hráčů do 20 let

Utkání komentuje Jaroslav Martínek

ČESKO - KANADA 1:3 (0:1, 0:2, 1:0). Konec zápasu.
60:00
Konec zápasu. Kanada vítězí 3:1 a zahraje si finále s vítězem duelu USA-Rusko. S poraženým týmem čeští hokejisté změří síly v zápase o bronz v úterý od 22:OO SEČ.
58:54
Je po přesilovce. Češi se v ní k ničemu nedostali, Schwarz musel být celou dobu v brance, z plánované power play nic nebylo.
56:54
Hráčská lavice Kanady byla potrestána, Češi hrají šest na čtyři.
56:19
Češi hrají power play.
55:33
K odraženému puku se dostal Carter. Schwarz proti jeho střele pohotově zasáhl.
55:14
Getzlaf dostal puk za Schwarzova záda, ale až po odpískání.
55:00
Český tým vysunul forčeking a tlačí se dopředu, ale ke stažení dvoubrankového manka mu zbývá málo času.
54:00
Před odkrytou Schwarzovou brankou se zjevil Bergeron, ale bekhendem se nedokázal trefit.
52:36
Schwarz se snažil lapačkou zachytit tečovaný puk, ale minul jej. Naštěstí se stejně vedlo i Kanaďanovi, který mohl zakončovat.
51:36
Kanadě tato přesilovka příliš nevyšla. Do tlaku se dostali až v závěru, ale Carter, který mohl zakončovat zblízka, nezpracoval puk.
49:36
Přesilovka Kanady. Střelec jediné české branky Olesz je hodně přísně vyloučen za podražení.
49:11
Zprava z těžkého úhlu se snažil Glasse překonat Petružálek, kanadský gólman ale u levé tyče žádný prostor nenechal.
48:15
Češi začali více útočit. Tím ale otevírají prostor pro kontry soupeře. Čtvrtý gól Kanady měl na holi Crosby, ale Schwarz ukryl puk v lapačce a připsal si další úspěšný zákrok.
46:45
Lojkovo nahození od modré čáry prošlo až ke kanadskému brankáři. Puk tančil před brankou, ale Glass ho nakonec za svá záda nepustil.
46:00
Češi po vstřelené brance zlepšili pohyb a rázem jsou Kanadě vyrovnaným soupeřem.
43:50
Češi jsou v plném počtu.
43:34
Češi snižují v oslabení - 1:3. Olesz s Vránou se dostali do přečíslení dva na jednoho. Olesz místo přihrávky zvolil střelu a prostřelil kanadského gólmana.
42:23
V oslabení se dostal díky dobrému forčekingu do šance Vrána. Vyjel zpoza branky, ale z těžkého úhlu u levé tyče se neprosadil.
41:50
Přesilovka Kanady. Češi vstoupili do třetí třetiny špatně, dostali se pod tlak, navíc se budou bránit oslabení. Za nedovolené bránění je vyloučen Lojek.
40:01
Byla zahájena 3. třetina.
40:00
Konec druhé třetiny. Český tým sice oslabení přestál, ale po čtyřiceti minutách prohrává 0:3 a to naprosto zaslouženě, protože pro kanadskou branku neznamená žádné nebezpečí. Zatímco Kanaďané vyslali na Schwarze již 26 střel, Češi kontrovali čtyřmi pokusy.
38:35
Čtvrtý gól měl na holi Bergeron, který mohl za již překonaného Schwarze dorazit Phaneufovu střelu, ale z metru trefil pravou tyč české branky.
37:59
Přesilovka Kanady. Na trestnou lavici zamířil kapitán Vrána.
37:44
Další promarněná příležitost. Češi se opět k ničemu nedostali.
36:28
Začíná zkrácená přesilovka Česka.
35:44
Síly na ledě se vyrovnají. Za hrubost je vyloučen Perry, Kanaďané byli v přesilovce nebezpeční, v největší šanci se u pravé tyče Schwarzovy branky zjevil právě Perry, který byl o pár vteřin později vyloučen za zákrok na Romana Poláka.
34:28
Přesilovka Kanady. Tůma je vyloučen za krosček.
32:34
Kanaďané zvyšují na 3:0. Po přihrávce zpoza branky se prosadil Bergeron, jenž se dokázal uvolnit před brankovištěm a bekhendovou kličkou poslal puk za záda bezmocného Schwarze.
30:02
Kanada využívá přesilovku a vede 2:0. Od modré střílel Phaneuf, Schwarz jeho střelu vyrazil, ale přímo k volnému Dawesovi, jenž jej forhendovou kličkou překonal.