16. prosince 2003

Přípravné utkání v Pardubicích komentuje Michael Langr

ČESKO - KANADA 1:5 (0:1, 0:2, 1:2) Zápas odehrán
60:00
Konec utkání, Kanada díky výtečné střelbě, efektivní hře a především české nedůslednosti v obraně a nevyužívání šancí po zásluze vítězí 5:1.
59:30
česko se v závěru k ničemu nedostává, zápas dohrává za pískotu publika.
58:38
Je po kanadské přesilovce, kapitán dnešního českého výběru Blažek je na ledě.
57:18
Kanada využívá dvojnásobnou výhodu a vede už 5:1. Ulmer , který číhal od pravé tyčky, měl po rychlé sérii přihrávek před sebou znovu jen poloprázdnou branku.
56:38
Ward pronikal k brance a Blažek ho chvatem skolil k zemi. Česko bude hrát téměř minutu ve třech proti pěti.
55:30
Českému týmu se nedaří rozehrávka, diváci opět pískají. Navíc je za držení vyloučen obránce Čáslava a Kanada bude hrát přesilovku.
53:36
Po kombinaci přehuštěným středem hřiště se dostal ke střele Blažek, ale puk mu nesedl a jen obloučkem proplachtil do lapačky kanadského gólmana.
52:13
Trávníček mohl jít sám na branku, ale pas od Mudrocha stačil zbrzdit obránce Astley a vystavil tak reprezentačního nováčka do ofsajdu.
50:46
Po pěkné kombinaci se puk dostal po ose Sarrault, Savoia až ke Craigovi. Ten tečoval těsně před Svobodou, český gólman ale puk chytil.
50:00
Mikeska s Blažkem šli dva na jednoho, ale Mikeskův nepovodený pas neprošel přes obránce.
49:00
Hra se vyrovnala, Česko se teď nedostává do šancí. Dlouhý střílel jen od modré, dál se nedostal.
48:25
Trávníček v pádu vystřelil z kruhu do protipohybu brankáře, Smith ale stačil máchnout lapačkou a puk do ní schoval.
46:35
Český tým ožil, po Mikeskově přihrávce a Blažkově pokusu pálil Blaťák, Smith ale povyjel a puk vyrazil.
45:25
Astley si z obrany dojel pro volný puk až před Svobodu, ale střílel už z velkého úhlu. Z protiútokus e dostal k dorážce Dlouhý, ale netrefil branku.
44:13
Beránkova střela zápěstím končí ve Smithově lapačce.
43:30
Česko snižuje, 1:4. Mikeska uplatnil důraz před brankou, když si najel na Malinského střelu a dorazil skákavý puk podél Smithova těla do sítě.
41:29
Kanada vede 4:0. Čeští hráči se vůbec neobtěžovali s hlídáním obránců, kteří si najeli z druhé vlny. Martin dostal přihrávku od Sarraulta a bombou k levé tyči prostřelil Svobodu.
40:01
Začala třetí třetina. Na třetí třetinu nasadil kouč Lener mladého pardubického útočníka Koláře, v sestavě je místo Hrušky na křídle prvního útoku.
40:00
Konec druhé třetiny. Národní tým si vysloužil pískot pardubických diváků. Prohrává kvůli katatrofální nedůslednosti v obraně a špatné střelbě.
39:41
Selmser se probil do další šance, po střele mimo zalehl Svobodu Česká obrana hoří, nestačí soupeřům v důrazu.
37:24
Kanada vede už 3:0. Toms projel nikým neobtěžován okolo branky a od mantinelu nahrál ke vzdálenější tyči Wardovi, jenž nehlídán v pohodě posunul puk do sítě. Svoboda se nestačil přesunout, gól padá na vrub nedůsledné obraně.
36:48
Mikeskův útok zahrozil, jeho vůdce se pěkně uvolnil a mířil k brance. Česko ale sráží nepřesnost ve střelbě, ani Kudrnova rána z pozice mezi kruhy netrefila branku.
35:28
Kanada je v pěti, ve zbytku přesilovky se už Česko k větší možnosti nedostalo.
35:03
Nejdřív nepovedený úvod přesilovky zakončil brejkem v oslabení Ward, ale z úhlu už nedokázala zakončit. Z protiútoku si pak Marek vyměnil puk s Trávníčkem, ale střílel nepřesně.
33:28
Divíšek, ač faulován, se kličkou uvolnil od mantinelu a najel si až k brance. Jeho pokus ale Smith chytil. Selmser je nicméně vyloučen za vysokou hůl, Česko má další přesilovou možnost.
32:20
Kanada vede už 2:0. Mikeska rozehrávkou od mantinelu "namazal" puk přímo na hůl Savoiovi, který šikovně posunul na najíždějcíího Meiera. Ten se v pohodě trefil do poloprázdné branky.
31:29
Wernera v kanadské brance vystřídal po polovině utkání druhý gólman Smith.
31:28
Kanada je kompletní. Malinského nahození k brance neprošlo, Hruškova střela mířila jen do Wernerových prsou a jiné šance si Česko nevytvořilo.