Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Česko povedou Rulík a Weissmann. Zatím

22 2004
Praha - Národní tým hokejistů už má trenéry pro nadcházející sezonu. Na listopadovém Karjala Cupu povede reprezentaci Ondřej Weissmann, jeho asistentem bude Radim Rulík. V prosinci na moskevském turnaji si role prohodí. druhým asistentem bude v obou případech Marián Jelínek. Na jaře by měl vedení týmu převzít Vladimír Růžička.

Výkonný výbor svazu na dopoledním zasedání v Praze sestavil jakýsi jízdní řád pro reprezentační sezonu.

"Strojvůdci" se podle něj budou na jednotlivých akcích střídat. "Jako první bude vést národní mužstvo pan Weissmann," potvrdil iDNES místopředseda svazu Luboš Koželuh.

Slávistiský asistent bude mít pro finský Karjala Cup k ruce karlovarského Radima Rulíka a sparťanského Mariána Jelínka. Na moskevském turnaji si Rulík s Weissmannem role prohodí, Jelínek zůstane druhým asistentem.

"A pro švédské hry ještě řešení nemáme, ale jsme blízko," doplnil Koželuh. Svaz plánuje zapojit pro únorovou finální akci seriálu Euro Hockey Tour slávistického manažera a kouče Vladimíra Růžičku, jenž úspěšně vedl mužstvo na Světovém poháru, kde narychlo zaskočil za zesnulého Ivana Hlinku.

Tuto možnost však rezolutně odmítá prezident Slavie Miroslav Tvrdý. "To nepřipadá v úvahu."

Právě s Růžičkou se generalita českého hokeje dohodla na působení ve funkci hlavního kouče při mistrovství světa, jež se koná v dubnu a v květnu v Rakousku. Rulík s Weissmannem by na něm měli být Růžičkovými asistenty a tento model se má vyzkoušet právě na Švédských hrách.

"Je to ještě hodně daleko a závisí to na řadě okolností. Například na tom, zda se rozběhne NHL," řekl ČTK předseda svazu Vladimír Kulhánek. "Vláďa Růžička si na to ale jistě okem otcovským dohlédne, navíc je zodpovědný za reprezentační výběry už ze své pozice člena výkonného výboru."

Členové svazové exekutivy probírali i další dvě varianty. Možnost, že během sezony bude určen jiný hlavní trenér a před MS předá pravomoci Růžičkovi, ani takzvanou rotaci vybraných extraligových koučů na turnajích Evropské hokejové tour, však později zamítli.

Ondřej Weissmann
- asistent trenéra Slavie, 44 let
- od roku 1975 hrál nejvyšší soutěž za Litvínov a Jihlavu
- trénuje od roku 1991, nejprve dorost a pak A tým Teplic
- v extralize asistentem od roku 1992 v Litvínově, poté hl. trenér dorostu, od roku 2000 ve Slavii, tři roky asistent kouče Vladmimíra Růžičky


Radim Rulík
- asistent v Karlových Varech, 39 let
- hrál v Karlových Varech, roku 1985 se zranil a ukončil kariéru
- trénuje od roku 1991, nejdřív K.Vary, v extralize asistent Plzně od roku 1996, od roku 2000 znovu u A týmu v Karlových Varech
- asistent Jaroslava Holíka u národního týmu juniorů (zlato z MS 2000), asistent u národního týmu na Světovém poháru 2004

Marián Jelínek
- asistent trenéra Sparty, 41 let
- hrál 2. ligu za Písek, ve 25 letech se zranil a ukončil kariéru
- vystudoval trenérství na FTVS, působil jako trenér u mládeže, od roku v Salzgitteru (Německo), působil jako konzultant a asistent u juniorské reprezentace, vedl každoroční soustředění Jágr týmu
- od roku 2003 konzultant národního týmu dospělých, od r. 2004 ve Spartě

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze