Reportáž skončila 9. 5. 2007 19:34

ČESKO - RUSKO 0:4

Mistrovství světa 2007

ČESKO - RUSKO 0:4 (0:1, 0:0, 0:3) konec.
Čeští hokejisté podlehli Rusku 0:4 a na šampionátu končí. Hala oslavuje vítězství domácího celku.
60:00
Utkání skončilo.
59:50
Za potyčku za ruskou brankou vyloučen Klesla na 2+2 minuty za hrubost, rovnou míří do kabiny. Z Rusů Malkin na dvě minuty rovněž za hrubost.

Česko:
Čechmánek – Židlický, Čáslava, Michálek, Klesla, Hamr, Barinka, Šmíd – Výborný, Plekanec, Olesz – Irgl, Čajánek, Hubáček – Bednář, Novotný, Tenkrát – Sýkora, Hlinka, Rolinek – Balaštík.
Rusko: Jeremenko - Nikulin, Proškin, Markov, Gončar, Grebeškov, Aťušov, Jememlin, Kondratiev - Zaripov, Zinovjev, Morozov - Kovalčuk, Malkin, Frolov - Charitonov, Sčastivyj, Radulov - Ovečkin, Něprjajev, Kulemin.
Rozhodčí: Pellerin (CAN) - Dedioulia (BLR), Losier (CAN)
59:49
Michálek střílel od modré, ale ruská branka byla posunutá.
59:33
Grebeškov vypálil zleva a puk končí v ochranné síti.
59:10
Rusové závěr zápasu kontrolují, opět vyhodili.
59:00
Český útok přerušuje navíc postavení mimo hru.
58:43
Michálek trefil od modré jen Frolova, puk je ve středním pásmu.
58:26
Česko hraje přesilovku. Zaripov vyloučen za podražení.
58:01
Rusko kompletní. Přesilovka se českému týmu vůbec nevyvedla...
57:38
Rusové jsou již ve čtyřech a opět vyhazují.
57:20
A znovu...
57:07
Rusko opět vyhodilo.
56:50
Rusko vyhodilo do středního pásma a ukončilo tak český tlak.
56:17
Češi v pěti.
55:58
Česko hraje přesilovku. Za krosček vyloučen Jemelin, Češi budou hrát čtyři na tři, pak pět na tři.
55:31
Česko hraje přesilovku. Zinovjev vyloučen za držení.
54:45
RUSKO VSTŘELILO BRANKU! Malkin využil Bednářovy chyby při rozehrávce ve středním pásmu, vylákal Čechmánka z branky, objel branku a zasunul k levé tyči do okryté branky.
54:14
Síly na ledě se vyrovnávají. Židlický zbytečně fauloval ruského kapitána Sčastlivije, který dlouho zůstal ležet na ledě, a putuje na trestnou lavici za nebezpečnou hru vysokou holí. Židlický navíc dostává desetiminutový osobní trest. Dvě minuty odpykává Čajánek.
53:49
Česko hraje přesilovku. Vyloučený je Morozov za hákování.
54:01
Češi dobrým pohybem zamotali Rusům hlavu, Židlický pálil od modré, dorážel Sýkora, puk ale do branky nikdo dopravit nedokázal.
53:40
Zaripov dostal přesnou přihrávku na levé křídlo, Čechmánek se přesunoval, Zaripov ale branku minul.
53:15
Od modré pálil Klesla a ruská branka je podruhé během krátké chvíle posunutá.
53:03
Židlický dostal přihrávku z levé strany mezi kruhy, nezamířil ale přesně.
52:26
Třetí branka Rusů vyvolala mohutnou odezvu na tribunách...
52:06
Olesz vypálil zpoza obránce a k dorážce se natahoval ještě Tenkrát. Přes Kovalčuka se mu to ale nepovedlo.
51:24
RUSKO VSTŘELILO BRANKU! Gól dal Radulov. Čechmánek upadl v brankovišti a českému týmu se nepovedlo vyhodit puk. Ke kotouči se v mezikruží dostal Radulov a trefil odkrytou branky.
50:41
Česko mělo štěstí. Puk prošel po střele z pravého úhlu Čechmánkovi mezi betony, ale mířil do boční konstrukce.
50:20
Sýkora se dostal ke střele z pravé strany, mezeru mezi betony ruského brankáře ale nenašel.