1. utkání na ČP Cupu komentuje Jaroslav Martínek

ČESKO - RUSKO 2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0). Po samostatných nájezdech.
Sušinskij - Málek udržel beton u tyče a chytá blafák. Česko vítězí 2:1.
65:00
Tomáš Blažek - prostřelil Sokolova mezi betony.
65:00
Následují penalty. Rusové byli v závěru v obrovském tlaku. Benýšek přišel o hůl, půjčil mu jí Petr Sýkora a Rusové tak hráli falečnou přesilovku čtyři na tři... Ale gól nedali.
63:50
Málek vyrazil betonem Ovečkinovu ránu zleva.
63:15
Koukal zpoza branky uvolnil Průchu, ale Sokolov chytá.
62:53
Turkovskij překvapil ránou od hrazení Málka, ten vyráží
62:40
Prodloužení se hraje opatrně.
61:35
Sokolov drží v lapačce Vlasákovu ránu od modré.
61:15
Patera je na ledě.
60:34
Rusové se sami vytěsnili z pásma.
60:01
Bylo zahájeno prodloužení. Rusové mají přesilovku čtyři na tři.
60:00
Konec základní hrací doby - 1:1. Základní hrací doba nerozhodla, Sušinskij v závěru vyrovnal, navíc se v úvodních 105 vteřin pětiminutového prodloužení bude bránit ruské přesilovce. Pokud se za pět minut nerozhodne, budou následovat samostatné nájezdy.
59:38
Sušinskij se zase zjevil u levé tyče Málkovy branky, ten si prostor pohlídal.
59:15
Patera dostal vysokou holí mdo obličeje, pomstil se soupeři a je vyrovnán za vražení na hrazení. Ruská přesilovka přichází v nejméně vhodnou chvíli.
58:45
Sušinskij vyrovnává. Maxim Sušinskij pohotovou otočkou a střelou ke vzdálenější tyči smazal český náskok.
57:47
Petr Sýkora vypíchl puk, poslal dopředu Martina Procházku, ale na dlouhou hůl. Paterovu dorážku pak hodně vyjetý Sokolov vytěsnil.
57:20
Hejda odpálil puk do hlediště.
56:15
Michal Sýkora vypálil od modré a Sokolov se musel hodně natahovat po tečovaném puku.
56:00
Zbývají čtyři minuty, Češi zvýšili aktivitu a drží Rusy daleko od Málka. Naopak Sokolova nebezpečně ohrozil Marha.
54:41
Beránek zleva protáhl Sokolova, ale puk skončil v lapačce ruského gólmana.
53:52
Pardubické mladé pušky teď celé střídání odehrály v útočném pásmu a vymanili tak český tým z tlaku.
52:47
Michal Sýkora je na ledě, Češi se ubránili.
52:25
Sušinskij hledal zpoza branky Koroljova, ale tomu rána nesedla.
51:38
Hejda odpálil puk do bezpečí.
50:47
Michal Sýkora dostává za faul na Antipova dvě minuty za nedovolené bránění. Rusové jsou v tlaku, navíc hrají přesilovku. Možná rozhodující moment zápasu.
50:22
Sušinskij se v přečíslení dva na jednoho rozhodl pro střelu. Málek chytá.
49:53
Málek se natáhl na Ovečkinuvu teč a u levé tyče puk lapil.
49:11
Rusové vyvíjejí už vytrvalý tlak, ale česká obrana zatím pod tlakem nechybuje.
47:46
Rusové sevřeli Paterovu formaci. Procházka pádem ztečoval Proškinovu střelu mimo.