Reportáž skončila 15. 5. 2005 0:19

ČESKO - ŠVÉDSKO

Semifinále MS hokejistů komentuje Radek Vičík

ČESKO - ŠVÉDSKO 3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0) v prodl. Konec utkání.
Česko bude hrát v neděli od 20.15 finále s Kanadou, Švédové se od 16.15 utkají s Ruskem o bronz.
64:43
Podle záběrů televize kotouč vyletel z branky, sudí ho uznal. Česko vyhrálo 3:2 a postupuje do finále. Radek Dvořák pálil od modré, kotouč šel nad Lundqvistovo rameno.
64:43
O tom, zda dal Dvořák gól, rozhodné videorozhodčí.
64:28
Švédové chtějí rozhodnout už v prodloužení, jsou agilnější a mají územní převahu.
63:03
Norström před českou brankou tečoval, puk však zamířil mimo.
62:36
Oběma týmům zjevně mírně docházejí síly, útočníci mají více prostoru a jsou méně atakováni než v přechozích minutách.
61:34
Zetterberg se prokličkoval českou obranou po levé straně, Vopkoun jeho střelu vyrazi.
60:01
Prodloužení se hraje celé čtyři na čtyři.
60:01
60:00
Bude se prodlužovat deset minut, kdo dá gól, postupuje. V opačném případě přijdou na řadu samostatné nájezdy.
60:00
Konec třetí třetiny.
59:46
Po Hemského přihrávce Straka netrefil švédského gólmana mezi betony.
59:27
Fischer drží puk za českou brankou.
58:56
Jágr se pokusil rozhodnout, ale tísněný Lundqvista nepřekonal.
57:27
Zetterbergovu střelu Weinhandl tečoval těsně před českou brankou. Vokoun puk jen tak tak vyrazil betonem.
57:07
M. Samuelsson vypálil zpoza obránce na Vokouna, toho překvapil.
56:20
Na ledě se v posledních minutách příliš neobjevuje Jaromír Jágr.
55:29
Čeští hráči dál neúspěšně ostřelují Lundqvista. Straka brankáře ze dvou kroků neprostřelil, Dvořák ho z dálky trefil do klína.
54:31
Hemský opět objel švédskou branku, ale puk mu v poslední chvíli utekl. Dojíždějící Kubina trefil ležícího Lundqvista.
53:29
Hlaváč unikl Pahlssonovi a tomu nezbylo nic jiného, než českého útočníka zahákovat. Česko hraje přesilovku.
53:04
Před Lundqvistem stál úplně volný Dvořík, ale z Židlického nahrávky minul.
52:07
Švédsko vyrovnalo na 2:2. Henrik Sedin zpoza branky nahrával zadem na své dvojče Daniela. Ten přehodil ležícího Vokouna.
51:06
Rhodin ostřeloval Vokounovu branku několikrát od modré, velkou šanci měl z dorážky Alfredsson, ale Vvkoun kotouč vyrazil.
50:08
Zápas se zdržel, pořadatelé několik minut uklízeli led od drbných nečistot.
50:08
Švédsko hraje přesilovku, Kubina zahákoval M. Johanssona.
49:43
Švédové se snaží vytvořit tlak, ale neúspěšně.
48:36
Weinhandl se nikým neatakován ocitl před Vokounem, vystřelil a Vokoun jeho pokus ztlumil tělem a puk kryl.
48:11
Agilní Hemský jel zprava, objel i švédskou branku a před ni nahrál Výbornému. Ten však vypálil jen do Lundqvista.