Reportáž skončila 18. 12. 2003 15:25

ČESKO - ŠVÉDSKO

18. prosince 2003

Úvodní utkání Baltika Cupu komentuje Michael Langr

ČESKO - ŠVÉDSKO 2:3 v samost. náj. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 0:1 v samost. nájezdech) Zápas odehrán
Liv vyrazil Markovu střelu lapačkou a rozhoduje o vítězství Švédska. Po výhře 3:2 v nájezdech si Švédsko připisuje dva body, Česko má jeden.
Marek musí dát, jinak Česko prohraje.
Nordgern skóruje podařenou kličkou do bekhendu, Švédsko vede 3:2.
Sup si najel lehce ze strany, ale jehos třela našla jen čsát výstroje brankář Liva nedal.
Proti Kahnbergově střele nastavil Svoboda lapačku, penalty stále 0:0.
Divíšek se ukličkoval, ke střele se vůbec nedostal.
Jako druhý jede Divíšek.
Ericksson přetáhl blafák, mířil mimo.
Pokud jeden z dvojice střelců skóruje a druhý ne, je rozhodnuto. Nejprve pojedou Švédové, do branky se staví Svoboda.
65:00
Konec prodloužení, rozhodne se až v samostaných nájezdech.
64:38
Další šance měli Kahnberg a Johansson, Svoboda odolal.
64:11
V divokém prodloužení střídá jedna šance druhou, Hlinka se tlačil před branku Švédů, ale byl blokovaný a akce skončila jen posunutím branky.
63:32
Strašlivý nápor Švédů ukončila obrovská šance Rhodina, který dorážel puk úplně před Svobodou a mířil pod břevno, gólman ale skvěle puk vyrazil ramenem.
62:48
Dvě velké šance Švédů: Nordgren se protlačil před branku z levé strany, ale v tísni mu puk utekl. Pak v dorážce neuspěl proti Svobodovi Persson.
61:25
Po přerušení hry se pokračuje ve čtyřech na obou stranách podle pravidla o prodloužení.
60:59
Je po přesilovce, v závěru měl šanci Hlinka, ale jeho teč Liv stačil pokrýt.
60:39
Po Průchově nahození se puk dostal ke Kolářovi, ten je ale z úhlu nedokázal protlačit do sítě.
60:01
Začalo prodloužení, Česko dohrává přesilovku. Důvěru dostal nejlepší český útok, pardubická mladá řada. hraje se pět na čtyři, pokud se nerozhodne v pěti minutách prodloužení, bude se o druhý bod bojovat v penaltách.
60:00
Konec třetí třetiny. V normální hrací době se nerozhodlo, bude se prodlužovat. Zatím oba předchozí duely s týmem Tre Kronor končily v penaltách, jednou je vyhrálo C%esko, jednou Švédsko.
58:59
Průcha dostal přihrávku od Koukala a jel sám na Liva, zezadu jej zahákoval Hallberg a je vyloučen. Čeští hokejisté si žádají trestné střílení, ale budou hrát "jen" přesilovku.
57:45
Obránci teď dobře pokryli najíždějícího Hagose se Söderströmem, ale Švédové mají v závěru třetí části víc sil.
56:34
Po Lundgrenově střele po ledě raději Svoboda přikryl puk před dotírajícími útočníky. Švédové začínají český tým výrazně přehrávat.
55:00
Švédové jsou nyní lepší v osobních soubojích, ale jejich tlak se většinou vytráci v rozích.
54:13
Hra se přelévá ze strany na stranu, Hejdův pokus zdálky, v pohodě kryl Liv, na druhé straně přestřelil Rhodin díky teči blokující Hejdovy hole.
52:32
V náporu jsou nyní Švédové, Jonssonova táhlá střela od modré mířila nad a Carlssonovo bekhendové nahození skončilo ve Svobodově lapačce.
52:08
Zmatek před švédskou brankou po Hamrově střele nedokázal využít Průcha, který se neprotlačil přes švédského beka k dorážce.
51:32
Švédové teď rozebrali českouz obranu, ale Rhodinova střela z úhlu mířila mimo branku, kterou nakonec posunula houština těl.
50:36
Česko se ubránilo, Divíšek je na ledě. Soupeř se v přesilovce do výraznější šance nedostal.