MS hráčů do 20 let, zápas o 3. místo

Utkání komentuje Jaroslav Martínek

ČESKO - USA 3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0). V prodloužení.
62:38
Češi vyhráli v prodloužení 3:2. Vrána se ve středním pásmu zbavil protihráče Likense, a přestože jím byl zezadu atakován, dokázal propasírovat puk mezi Montoyovými betony do branky.
61:44
Milan Hluchý si lehl do dráhy puku, který vyslal Dowell do odkryté branky, a zachránil český tým před pohromou.
61:30
Po zmatku před Schwarzem odpálili Češi na zakázané uvolnění.
61:06
Češi začali prodloužení aktivně. Vrána vybojoval puk u mantinelu, Kašpar objel branku a z otočky pálil na Montoyu, ten však puk chytl.
60:01
Prodloužení začalo.
60:00
Základní hrací doba nerozhodla. Poslední vteřiny se přece jenom dohrávaly opatrněji a Montoya se příliš nezapotil ani při Kvapilově střele přes obránce. O bronzu z mistrovství světa rozhodne prodloužení.
56:33
Fritsche pálil po přihrávce zpoza branky, Schwarz reflexivně vyrazil a drží české naděje na bronz.
55:17
Američané jsou stále nebezpečnější. Na Schwarze po levém křídle uháněl Kessel, Tůma mu ale na poslední chvíli stačil čistě puk vypíchnout.
53:57
Gól měl na holi v přečíslení dva na jednoho Američan Fritsche, Schwarz ale puk vyrazil a dojíždějící americký útočník už na puk nedosáhl.
53:31
Kašpar vybruslil zpoza branky, z otočky z těžkého úhlu se snažil překvapit Montoyu, ten si ale prostor u své levé tyče pohlídal.
52:42
Schremp dostal přihrávku do mezery mezi dva české obránce a z prostoru mezi kruhy vypálil, ale český gólman si proti střele hodně povyjel, zmenšil střelecký úhel a střelu pokryl.
51:47
Akce se přelévají ze strany na stranu. Kvapil s Vránou najížděli na Montoyu v přečíslení dva na jednoho, ale Kvapil Vránovu hůl nenašel. Na druhé straně prošla Wellerova střela zprava mezi Schwarzovými betony a jenom těsně minula pravou tyč jeho branky.
50:18
Fritsche se po rychlém výpadu rozhodl místo přihrávky zakončit a z těžkého úhlu neměl proti Schwarzovi šanci.
48:35
Kvapil v rychlém průniku po pravém křídle nebezpečně zakončoval, ale trefil jenom dobře postaveného Montoyu.
47:00
Američané převzali aktivitu, daří se jim buly v útočném pásmu, z čehož pramení nepříjemné střely na Schwarze. Češi se soustředí na rychlé protiútoky.
44:18
Suterova rána od modré mířila těsně mimo branku, přesto ji Schwarz raději uklidil ve své lapačce.
44:01
V rychlém protiútoku nahrál Červenka Petružálkovi, jehož pohotové zakončení ale Montoya reflexivně vystihl.
43:06
Američané se ubránili. V největších šancích byli Frolík, jehož střelu od pravého mantinelu Montoya vyrazil, a Hluchý, jehož dorážka byla sražena do ochranné sítě.
41:06
Přesilovka Česka. Vyloučen je Porter za faul loktem.
40:01
Byla zahájena 3. třetina.
40:00
Konec druhé třetiny. Utkání o bronz je po čtyřiceti minutách stále otevřené, Češi se ve druhé třetině opět dostali do jednobrankového vedení, to ale stejně jako v první části neudrželi, když inkasovali v oslabení tři na čtyři. Hra ve druhé třetině byla méně plynulá, kvůli četným chybám se hodně bojovalo o střední pásmo.
36:45
Tato početní výhoda se českému týmu příliš nepovedla.
34:45
Přesilovka Česka. Kessel je vyloučen za to, že sekl do gólmana Schwarze, za následnou potyčku putovali na trestnou lavici i Petružálek a Porter.
33:12
Američané přesilovku využívají a srovnávají na 2:2. Hráči USA rozehráli bleskovou kombinaci, na jejímž konci byl Stafford, jenž se od levého mantinelu trefil přesně. Marek Schwarz se nestačil přesunout ke své pravé tyči. Asistence: O'Sullivan, Suter.
32:44
Američané si zahrají přesilovku čtyři na tři. Za držení je vyloučen Tůma.
32:19
Síly na ledě se srovnaly. Porter za Schwarzovou brankou krosčekoval Šmacha.
31:45
Přesilovka USA. Za hrubost je vyloučen Červenka.
30:17
Kvapil se v souboji jeden na jednoho snažil probít k Montoyově brance přes Borera, americký bek ho ale nepustil, takže Kvapil zakončoval slabě a amerického gólmana vážně neohrozil.
28:48
Američané po inkasované brance ožili, tlačí se ke Schwarzově brance, ale zároveň chybují. Po špatné rozehrávce zpoza branky se zjevil u Montoyovy levé tyče Petružálek, ale zblízka a z úhlu se neprosadil.