Česko vs. Švédsko

Zápas hokejového mistrovství světa do 20 let komentuje Tomáš Železník

ČESKO - ŠVÉDSKO 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)

Čtvrtfinále je na programu v pondělí. Hezký večer.

Švédsko zvládlo i čtvrté utkání skupiny A a bez ztráty bodu ji vyhrálo. Souboj s Českem odehrálo s přehledem. Hlavní hvězdou byl Jonathan Dahlen, který zaznamenal hattrick.

Češi nestačili na Švédy a skončí ve skupině nejlépe třetí. Jméno čtvrtfinálového soupeře se dozví až po odehrání zbývajích utkání dnešního programu. Bude to buď domácí Kanada, nebo USA.

60:00

59:17

Další strkanice u Vladaře, tentokrát se ale nevylučuje.

58:47

Oblouček z levé strany Vladař v pohodě ukryl ve své lapačce.

57:28

Také český tým rychle využívá přesilovku. Na 2:5 snížil ránou od modré Hronek. Stačily pouhé čtyři vteřiny. Asistence mají Kaše a Chlapík.

57:24

Další švédské vyloučení, za sekání dostal dvě minuty Carlsson.

57:24

Při brejkové akci čtyři na dva zakončoval nepřesně Chlapík.

55:56

Po střele Krenželoka marně dorážel Špaček.

54:45

Další rychlá akce Čechů, na jejímž konči byla nepřesná střela Reichela.

54:16

Náznak přečíslení, ovšem puk od Nečase tečoval obránce do ochranné sítě.

53:09

Češi dali aspoň čestný gól a snižují na 1:5. Zblízka propasíroval puk k tyčce Kaše. Asistenci má Kurovský.

52:35

Po poslední reklamní přestávce v utkání se bude vhazovat před Gustavssonem, protože Švédové zahráli úmyslný ofsajd.

51:11

Po nahrávce Lookeho střílel Andersson, Vladař zasáhl betonem.

50:05

Už v rovnovážném stavu zasáhl Gustavsson proti střele z levé strany.

49:30

Z ideální pozice pálil tvrdě, ovšem nepřesně Zbořil.

49:00

Grundström se po návratu z trestné lavice dostal do brejku, Vladař výborně zasáhl.

48:48

Švédové jsou ve čtyřech.

48:26

Hronek pálil z první z levého kruhu do Gustavssona.

48:01

Nečas si najel mezi dva beky a byl faulovaný. Česko bude hrát 47 vteřin pět na tři. Kylington dostal dvě minuty za hákování.

47:35

Začíná zkrácená přesilovka Čechů.

46:48

Grundström přehnal v mele svou aktivitu a jde na dvě minuty na trestnou za hrubost. Bude se hrát čtyři na čtyři.

46:48

Menší strkanice u Vladařovy branky.

45:37

Další přesilovka pro Švédy, dvě minuty za podražení dostal Zbořil.

45:18

Dahlen je při chuti, toužil po čtvrtém gólu. Vladař na jeho pokus přes clonící hráče neviděl, přesto odolal.

43:34

Dahlen zkompletoval hattrick a Švédsko vede 5:0. Beckendem propasíroval puk mezi Vladařovými betony. Švédsko podruhé bleskově využilo přesilovku, tentokrát potřebovalo 11 vteřin.

43:23

Dvě minuty za hákování vyfasoval Kalina.

42:34

Švédové začali poslední část s velkou chutí a na dlouho uzavřeli Čechy před Vladařem. Jejich nápor završil svou ránou Bernhardt, Vladař výborně zasáhl lapačkou.

41:10

Další pokus Dahlena Vladař opět vyrazil.

40:39

Přečíslení dva na jednoho vyřešil Dahlen střelou, Vladař vyrazil.

40:18

Hronek vyzkoušel Gustavssonovu pozornost ránou ze středního pásma.

40:01

20:32

Švédsko v pohodě kontroluje hru a díky úspěšnému brejku navýšilo své vedení.

40:00

39:50

Ahl trefil tyčku.

39:18

Jašek trefil z pravé strany dobře postaveného Gustavssona.

38:59

Česko je po čtvrtém gólu ve velkém útlumu.

37:09

Dahlen zvýšil na 4:0. Švédský útočník jel sám na Vladaře a přestože byl faulován, propasíroval puk do branky. Dahlen trefil beton, puk se pak od jeho brusle odrazil mezi Vladařovy betony.

36:57

Gustavssona zblízka nepřekonal Stránský, na dorážku nedosáhl Nečas.

36:00

Od modré pálil Carlsson, k dorážce se nedostal Nylander.

35:10

Švédové v přesilovce hodně stříleli, ale buď byli nepřesní, nebo jejich rány Vladař vyrazil.

34:03

Začíná minutová přesilovka Švédů.

33:10

Na trestnou lavici putoval Stránský za podražení.

33:10

V avizované výhodě neproměnil tutovku Kylington, který trefil jen tyčku odkryté branky.

32:31

Česko se v přesilovce dopustilo zakázaného uvolnění.

32:03

Češi budou hrát další přesilovku, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Bernhardt.

31:56

Vladař vyrazil střelu Carlssona z dobré pozice.

30:58

Gustavsson vyrazil střelu Kašeho a Švédové jdou opět dopředu.

29:11

Od modré vystřelil Carlsson, puk těsně minul branku.

27:45

Třetí lajna Švédska sevřela Čechy před Vladařem, který si poradil s ránou Nylandera.

26:33

Ani druhou přesilovku Česko nevyužilo.

25:55

Moc nechybělo, aby Švédové udeřili v oslabení. Vladař ale proti pokusům Asplunda zblízka odolal.

25:01

Zblízka zkoušel zakončit Chlapík, ale Gustavsson opět odolal.

24:33

Dvě minuty za sekání vyfasoval Andersson.

24:33

Češi jsou aktivní, po akci Stránského neprostřelil Gustavssona Kurovský.

23:29

Dvakrát byl v akci Reichel. První pokus Gustavssona vyrazil, při druhém z mezikruží trefil bránícího hráče, který puk srazil vedle branky.

21:59

Obrovskou šanci promarnil Šoustal, který zblízka neprostřelil Gustavssona.

21:46

Nečas pálil z první, ale ránu postrádala přesnost i razanci.

20:45

Švédové šli do brejku dva na jednoho, ale Söderlund nezvládl přihrávku. Rozhodčí vzápětí  přerušili hru, protože švédský útočník narazil do mantinetlu.

20:01

Začala 2. třetina.

Češi byli v první třetině střelecky aktivní, ovšem mnohem nebezpečnější byl favorit ze Švédska. Rychlé vedení ho uklidnilo, takže přidal ještě další dva góly.

20:00

Skončila první třetina

19:59

Po vyhraném buly pálil Špaček, Gustavsson stačil zareagovat.

19:58

Češi si zahrají přesilovku, za napadení gólmana je vyloučený Grundström.

18:58

Oba týmy jsou kompletní. Při hře čtyři na čtyři zahrozili Švédové, ovšem Erikssson Ek netrefil ideální přihrávku.

16:58

Vzájemné vyloučení. Na trestnou lavici usedli Hronek a Andersson. Hraje se čtyři na čtyři.

16:46

Švédsko zvyšuje na 3:0 poté, co si Jašek dal bruslí vlastní gól. Za autora je označen Looke.