Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Příprava bez kola mi seděla víc, říká českobudějovický Kuchejda

David Kuchejda (vpravo) z Českých Budějovic padá po souboji v pardubickém brankovišti. | foto: Marek Podhora, MAFRA

5 2016
Dnes patří 29letý útočník ke klíčovým hráčům Motoru, v sezoně 2013/2014 ho fanoušci zvolili nejlepším hráčem týmu. David Kuchejda začne za pár dní v klubu už svou desátou sezonu mezi dospělými, což ho řadí mezi nejdéle hrající hokejisty za České Budějovice ze současného kádru.

Letní příprava se podle ohlasů hráčů hodně lišila od toho, na co jste byli zvyklí z minulých sezon. A většina hráčů si letošní model chválí. Vám se také současná letní příprava líbí?
I kdyby se mi to nelíbilo, tak to nemůžu říkat. Musí se mi to líbit. (směje se) Vloni jsme dělali spíš vytrvalostní přípravu, dlouhé běhy a jezdili dlouhé štreky na kolech. A já nejsem moc vytrvalostní typ, jsem spíš na dynamiku. Proto mi letošní příprava seděla líp.

Už se ale asi těšíte na přátelská utkání, ne?
Já se těším hlavně na zápasy jako takové, to je pro mě nejdůležitější. Asi nejzajímavějším týmem bude Chabarovsk, ale abych se na někoho ze soupeřů těšil více a na někoho méně, tak to ne.

Víte, v jaké formaci nastoupíte v pátek do prvního duelu s Kladnem?
Minulý týden jsme hráli v nějaké sestavě a rozložení, tento týden to bylo zase úplně jiné. Jak to bude dál pokračovat a jak nastoupíme do zápasů, to opravdu ještě nevím.

Tým se ale oproti minulé sezoně moc neobměnil.
Přišlo jen pár nových kluků. Vrátil se Vladimír Škoda, přišel Mitch Fillman a Miloslav Čermák s Martinem Mazancem. Kostra týmu zůstává stejná, partu máme dobrou, takže v tomto ohledu žádný problém nevidím.

Na několik utkání v září by vám mohl pomoci útočník Milan Gulaš. To je dobrá zpráva, že?
Bude to stoprocentně přínosné. Když za nás nastoupí takový hráč, jako je Milan, tak je to prostě znát. Už na tréninku je na něm vidět, že je to pan hokejista na reprezentační úrovni. I pro diváky bude Milan tahák.

Sledujete, jak v létě posílily ostatní týmy?
Jen tak po očku. Zatím mě pořád zajímá hlavně to, co se děje tady v Budějovicích. A zajímá mě i to, abychom už konečně dosáhli na extraligu.

Myslíte si, že nadcházející prvoligový ročník bude těžší než ten minulý?
Myslím si, že určitě. Už jen ty papírově slabší týmy, které jsou extraligovými farmami, mají od nich velkou podporu. Například Frýdek-Místek, do kterého posílá hráče Třinec. Někde jsem četl, že tam trénuje až pětačtyřicet kluků. Frýdek tak bude asi složený z hráčů Třince a určitě nebudou chtít hrát jen druhé housle. O tom jsme se přesvědčili vloni s Přerovem, který se dostal do play-off a hrál dobře.

Váš tým ale bude nastupovat do sezony opět s jasným cílem. Tím je postup do extraligy. Jak se s takovým pocitem hraje?
Každý říká, že hrajeme pod tlakem. Ale žádný strašák to není. Všichni tu musíme cítit, že chceme postoupit a ne hrát s tím, že na vás někdo z vedení tlačí, aby se postoupilo. Nesmíme se z toho po... Můj názor je takový, že každý, kdo jde do Motoru, tak musí předem vědět o tom, co chceme, a podle toho taky hrát. Naopak, já se na to těším, sezonu nebudu brát jako nějaký tlak.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze