Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Českobudějovický hokejový klub se změní

23 2004
České Budějovice - Mimořádná valná hromada hokejového klubu České Budějovice odsouhlasila pravomoci současnému vedení klubu hledat nového strategického partnera. Může to přinést i změny vlastnických vztahů.

Čtyři měsíce

Prezident klubu Jaroslav David na úterní mimořádné valné hromadě řekl, že klub zatím nemohl založit akciovou společnost, jak si přála minulá řádná valná hromada, která se uskutečnila v květnu letošního roku. Důvodem je záporný kapitál společnosti, která je součástí klubu.

Jak známo, klub tvoří dva subjekty. Jeden se stará jen o A-tým mužů, druhý hlavně o mládež. Všechno právně sladit je proto složitější. Jaroslav David připomněl, že od května je ve vedení klubu a přednesl, co všechno se od té doby událo.

"Situace nebyla růžová v tom, že spousta hráčů byla na odchodu z klubu," oprášil stav, který si už po několika měsících málokdo uvědomuje.

Řekl mimo jiné, že klub nechtěl bránit v odchodu do extraligy mladším hráčům, kteří mají v době výluky v NHL ambice dostat se do reprezentace (Kotalík, Václav Nedorost, Kutlák, Melichar).

Také připomněl, že v případě, že bude v NHL výluka celoroční, že by se někteří hráči ze zámořské soutěže v lednu příštího roku zapojili v českobudějovickém klubu a pomáhali by mu k návratu do extraligy. Včetně brankáře Romana Turka. Přijít by mohl i obránce Neckář.

Jaký byl hlavní důvod

Hlavním důvodem svolání úterní valné hromady však byla ekonomická situace klubu. Rozpočet v minulé sezoně byl 56 milionů korun.

Teď se klub podle sdělení svého prezidenta ocitl před volbou změny struktury vlastnictví a v tom případě by se měl dostat na rozpočet 41 milionů a bonus pět milionů v případě postupu.

Ještě jedna možnost

Nebo má v dohledné době možnost beze změn dosáhnout na 30 milionů korun a to by stačilo k dohrání I. ligy. "Klíčoví hráči by byli uvolněni do jiných klubů," sdělil prezident HC České Budějovice. Tuhle variantu si však nikdo nepřál.

Jaroslav David potom přihodil několik důvodů pro první možnost. Řekl dále, že město klubu nechává všechny reklamní plochy Budvar arény za 16 milionů korun.

Zmínil se o přípravě projektu výchovy mladých hokejistů. Ale v diskusi či po ní neřekl, kde nebo kdo je potencionální partner, ani jakým podílem by byl v klubu. Otázku Radka Ťoupala buď přeslechl, nebo ji nechtěl zodpovědět.

Připomínky Karla Pražáka

Jeden z členů klubu a jeho bývalý manažer i kouč či hráč Karel Pražák měl připomínku ke kádru A-mužstva. Řekl, že je doplňováno bez perspektivy pro extraligu. Hráči, kteří přicházejí, jsou většinou starší a střední generace chybí.

Měl i poznámku, že některá města nechávají prostředky hokeji ve větším rozsahu. Například peníze za název zimního stadionu Budvar aréna od Budvaru inkasuje město.

Ředitel Budějovického Budvaru Jiří Boček poznamenal, že o smlouvě mohl jednat jedině s vlastníkem zimního stadionu, a tím že je město.

Náměstek českobudějovického primátora Tomáš Kubín zase město bránil sdělením, že si zjišťoval, jak podporují města extraligové kluby jinde, a dodal, že České Budějovice jsou podle jeho poznatků v horní polovině pomyslné tabulky.

Jednoznačný závěr

Vystoupil i Jaroslav Pouzar. "Tady je tolik klubů, že prostě padesát milionů korun na rok neseženeme. To nejde," prohlásil. Na valné hromadě bylo přítomno 68 členů klubu a dále sedm kolektivních členů.

V usnesení, které na závěr Jaroslav David přečetl, byl úkol pro správní radu pokračovat v jednání o strategickém partneru klubu pro HC České Budějovice s. r. o. Při hlasování o přijetí usnesení se jeden z členů klubu zdržel. Ostatní byli pro.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze