Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Československé finále? Lintner není proti

4 2004
Ostrava - Vždy dobře naladěný a ochotný odpovídat na každou otázku. To je oblíbenec slovenských fanoušků i novinářů, obránce stockholmského Djurgardenu, Richard Lintner. Zápas slovenského týmu s reprezentací Švédska byl ukázkou nesmlouvavého boje dvou skvěle bránících celků. Jedním z hráčů, který se na bezbrankové remíze podílel byl i on.

Oběma týmům stačila k udržení svých pozic remíza, kterou nakonec samotný zápas i skončil. Čekal jste, že váš souboj se Švédskem takto dopadne?
Myslím, že se nedá říct, že by se celý zápas jenom bránilo. Víc než dvě třetiny se hrál útočný hokej a na taktizování došlo až v posledních deseti minutách. Oba brankáři byli skvělí, Lašák nás opět podržel.

Máte v týmu vypsaný prémiový řád, kolik se do společné pokladny platí za vychytanou nulu, kolik za hattrick a podobně?
Nic takového neexistuje. Já doufám, že si Jánko Lašák uvědomí, kolik nul vychytal a zváží, jakým obnosem by měl do kasy přispět.

Kam byste stavěl dnešní zápas se Švédskem, co se důležitosti týče?
Bylo to vyvrcholení ostravské části turnaje. Setkaly se týmy, které půjdou do dalších bojů z prvního a druhého místa.

Před vámi jsou dva dny volna, může to tým vykolejit z pohody?
To ne. Zítra se přesouváme do Prahy, trochu si odpočineme, lehce potrénujeme a půjdeme dál.

Vyhráli jste kvalifikační skupinu, v níž bylo na čtyři postupová místa pět kandidátů. V Praze byly ze silnějších celků jen Kanada a Česko, tudíž na vás čeká relativně slabší soupeř. Berete to jako výhodu?
Dneska už slabý soupeř neexistuje. Je pravda, že v Ostravě byly kvalitnější celky a my jsme se přesvědčili, že na ně máme. Ve čtvrtfinále se vybírat nedá.

Jako vítězové kvalifikační skupiny máte jistotu, že se s českým týmem můžete setkat až ve finále. Je to výhoda?
Nechci se dívat až do finále, to je ještě daleko. Ale jak nad tím tak přemýšlím, bylo by to  super. Finále Česko – Slovensko by bylo nejlepším vyvrcholením šampionátu.Najdete na iDNES.czmobilní verze