Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Český tým vypadal lépe, píše ruský tisk

10 2003
Moskva - Pochvalné komentáře zní z ruských médií nejen na výkon sborné na Švédských hokejových hrách, ale překvapivě místy i na hru české reprezentace, která na turnaji skončila poslední. "Podle kvality hry vypadal soupeř lépe," objevilo se v listu Sport-express hodnocení týmů po utkání Česko - Rusko. Jiné deníky píší o přesvědčivé výhře nad Čechy nebo o větší obětavosti ruského mužstva v obraně. Vše o Švédských hrách x O zápase Česko - Rusko

Nedělní zápas s českým týmem na Švédských hokejových hrách měl pro Rusko strategický význam: aby získalo šanci poprvé v dějinách zvítězit v Euro Hockey Tour, muselo mužstvo vyhrát nad svěřenci Slavomíra Lenera. Udělalo to velmi přesvědčivě, napsal dnes ruský deník Kommersant po výhře 3:2.

Podle deníku se "Čechům nepodařilo vytvořit žádný ostrý moment u branky Jegora Podomackého". List vyjádřil politování, že ačkoli Rusové zvítězili na Švédských hrách, celkové vítězství v evropské sérii získali Finové.

Deník Sport-express napsal, že "Rusko má konečně opravdovou sbornou". "Vladimir Pljuščev dokázal vytvořit tým, který je zřejmě nejperspektivnější za poslední desetiletí," konstatoval autor.

Český celek podle listu pochopil nebezpečí "Čupinovy trojky", složené ze tří představitelů předních ruských klubů. "Nastoupili proti ní nejlepší čeští hráči, kteří svůj úkol zdánlivě splnili. Češi však prohráli. Hra skutečné sborné totiž nezávisí jen na jednom či několika hráčích. Ještě před rokem bychom se těšili z remízy. Tentokrát ale nastoupila Zinovjevova trojka a rozhodla o výsledku zápasu," uvedl deník

Ocenil, že si Rusko zajistilo prvenství na Švédských hrách ještě před ukončením turnaje a navíc zdolalo i český tým. "Intrikou hry bylo, že Češi mohli obsadit první místo, pokud by zvítězili," připomněl.

"Češi rádi hovoří o tom, že nemají komplex ruské sborné. V první třetině měli dokonce navrch. Bodovat se jim ale nepovedlo díky obětavosti ruských hráčů v obraně. Celkově ale podle kvality hry soupeř vypadal lépe," připustil Sport-express.

List Izvěstija napsal, že trenér Pljuščev si ve Stockholmu výrazně upevnil pozice před mistrovstvím světa. "Umlčel skeptiky, kteří tvrdili, že jeho tým je předurčen být outsiderem v evropském hokeji," uvedl.

Sport-express také upozornil na problémy s výstavbou sportovní haly k mistrovství světa v roce 2004 v Praze. Napsal, že není vyloučeno, že se mistrovství uskuteční ve Švédsku, nikoli v Česku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze