Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Cesta autobusem? Žádný problém!

26 2001
Praha - Dnes v deset hodin ráno odrazili hokejoví reprezentanti na mistrovství světa. Tentokrát ovšem nikoli letecky, ale mnohem více netradičně - autobusem. Do německého Norimberka, kde v sobotu vstoupí do šampionátu zápasem proti Bělorusku, je to kousek, necelé čtyři hodiny. "Je to sice nezvyk, ale cesta bude bez problémů," řekl před odjezdem kapitán týmu Robert Reichel. "Za chvilku jsme tam." Po snídani v hotelu Expo se hráči pomalu trousili do žlutého autokaru s kouřovými skly.

Oděni do jednotných teplákových souprav si sebou nesli malé balíčky s jídlem na cestu a příruční tašky. Kamion s hokejovou výstrojí a ostatními potřebami vyrazil několik hodin před nimi, náklad vážil dvě tuny.

Mezi několika sběrateli autogramů byl největší zájem o vsetínského centra Jiřího Dopitu. Ještě při snídani se někteří hokejisté nechali ochotně fotografovat se zahraničními turisty, kteří byli jejich přítomností v hotelu hodně překvapeni.

Dvojice obránců z NHL Kuba a Kubina se sháněla po nejbližší trafice. Záhy bylo jasné proč. Na zkrácení dlouhé chvíle si do autobusu pořídili několik barevných magazínů. Chvíli před desátou už byli všichni v autobuse. Martin Procházka usedl samozřejmě na sedadlo k Pavlu Paterovi, na prominetní sedačku vedoucího výpravy vedle řidiče se uvelebil kouč Vladimír Martinec. Národní tým vyrazil na šampionát.

Hokejisté Čajánek (vlevo), Moravec a Hlinka před odjezdem na MS

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze