Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čeští gólmani neměli v pořádku lapačky

25 2004
Grand Forks - České hokejové juniory v sobotu čeká úvodní utkání na MS dvacetiletých. Stejně jako generace hokejistů před nimi trávili Vánoce bez svých blízkých a s myšlenkami na nadcházející zápasy. Když v americkém městě Grand Forks usedali ke štědrovečerní večeři, V České republice byl již 24. prosinec tři hodiny minulostí.

 Nebýt častých telefonátů domů, byl by pro svěřence trenérů Aloise Hadamczika a Mojmíra Trličíka slavnostní den takřka stejný jako každý jiný - dopolední cesta do haly v Grand Forks, tam focení pro potřeby Mezinárodní hokejové federace a také návštěva komisařů z IIHF, kteří kontrolovali brankářům velikost výstroje.

Zatím prošel pouze účastník minulého MSJ Marek Schwarz. Jeho dva kolegové Vladimír Koutský a Jakub Čech neměli v pořádku lapačky, které ještě do začátku turnaje musely být upraveny.

Odpoledne měly české naděje volno, vrchol přišel až před dvacátou hodinou místního času. Před přípitkem popřál hráčům generální manažer týmu Petr Míšek. "Nejhezčí dárek si můžete uhrát sami. Musíte ale o něj zabojovat," citoval Míškova slova
oficiální server českého hokeje.

Od svazu dostali reprezentanti jako obvykle dárky, které jim budou připomínat mistrovství světa a Vánoce, které trávili daleko od domova. Po řetízcích a náramcích, které byly hitem minulých let, si mohli junioři připnout na ruce luxusní hodinky s logem šampionátu.

Rozdávání dárků se ujali maséři Petr Tomis a Michal Kábele, jenž si zopakoval své úspěšné santaclausovské vystoupení z předminulého šampionátu v kanadském Halifaxu.

Vedení týmu a zaměstnanci hotelu Ramada Inn se starali o to, aby i štědrovečerní menu připomínalo co nejvíce to, které by hokejisty čekalo doma. Ryba nebo řízek, k tomu bramborový salát, kuřecí polévka a ovoce - nic z toho nemohlo na stole chybět. O další přísun tradičních pochutin se postarali také místní Češi, kteří přivezli mimo jiné i vánoční cukroví.

Pak už se poslední relativně klidný den na zámořské misi chýlil ke konci. Hráči ještě sledovali na DVD filmy a odpočívali v pokojích.

V sobotu ve 23:00 hodin středoevropského času se poprvé představí na mistrovství světa proti soupeři z Běloruska.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze