Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čeští hokejisté hrají jen o čtvrté místo

10 2001
S t o c k h o l m (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Po porci tří zápasů ve čtyřech dnech naordinoval dnes trenér Josef Augusta českým hokejistům před posledním zápasem na Švédských hrách pouze dopolední dobrovlné rozbruslení. Krátce po třinácté hodině čeká hráče ještě taktická porada, v 15.30 pak nastoupí proti domácímu výběru. V brance se opět objeví Dušan Salfický, do obrany se vrátí Petr Kadlec a útok bude hrát ve složení, v jakém končil páteční duel s Kanadou.Utkání se Švédskem sledujte od 15.30 hodin v on-line reportáži - ZDE

Proti Kanadě naskočil Martin Paroulek na led už na začátku druhé třetiny a kouč poslal sedět Marka Melenovského. "Nějak to tam neklapalo. Hráli dva střední útočníci vedle sebe, moc jim to nešlo," vysvětlil trenér Augusta změnu v sestavě.

Po včrejším nevydařeném zápase spoléhal na jediný lék na hokejové neduhy. "Musíme rychle zapomenout. Hraje se další zápas a mámě ještě šanci něco napravit. Uvidíme," říká trenér. Přidává se k němu i útočník David Moravec. "Doufám, že zápas s Kanadou se už nebude opakovat. Je jiný den, jiný zápas a nad i jiný výsledek," věří střelec dvou gólů na turnaji.

Čeští hokejisté dnes hrají už jen o to, aby na Švédských hrách neskončili poslední. Cesta z této pozice vede jen přes vítězství, ale ani to nemusí stačit. Český tým má zatím jeden bod, Kanada i Rusko tři. Pokud jeden z těchto soupeřů nezíská ani bod (mají ještě na pořadu vzájemný zápas a Rusko hraje s Finskem), výhra zajistí Augustovu výběru čtvrté místo.

Pravděpodobná sestava: Salfický - Tesařík, Štěpánek, Kadlec, Nikolov, Pilař, Srdínko - Moravec, Dopita, Vlasák - Vostřák, Čajánek, Hubl - Kotalík, Piroš, Brabenec - Kratěna, Burger, Paroulek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze