Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čeští Rangers si dali pod stromeček výhru

23 2003
New York - Dárek v předstihu si nadělili čeští hokejisté New York Rangers Petr Nedvěd a Robert Holík. Tři dny před americkými Vánocemi se radovali se spoluhráči z Rangers důležité vítězství nad Bostonem a oba k němu přispěli dvěma góly. Teď už se mohou těšit na sváteční dny v rodinném kruhu.

"Je vždycky důležité zápas před přestávkou vyhrát, protože máte lepší pocit na svátky," řekl Holík v šatně po povedeném zápase, který Rangers vyhráli 4:2. 

Na Vánoce, které se ve Spojených státech slaví až 25. prosince, bude doma s rodinou. "Vánoce jsou Vánoce, jestli jsou české, anglické nebo americké, na tom nezáleží, prostě si užijeme spolu, odpočineme a strávíme čas s rodinou," těší se.

Co bude u Holíků připraveno na stole k slavnostní večeři, ani neví. "Neměl jsem čas o tom přemýšlet, měli jsme plno zápasů, plno práce," vysvětlil.

Nakupování dárků ovšem na poslední chvíli nenechal, protože je jedním z několika mála procent Američanů, kteří je kupují v průběhu roku.  Kdy tedy nakupuje dárky? "Kdykoli," odvětil.

"Když chci koupit dárek pro manželku a pro dceru a je březen, tak ho koupím v březnu. Já takhle na Vánoce čekat nebudu," prozradil svou strategii.

Spokojený Nedvěd měl pocit, že lepší dárek než vítězství si nemohl dát. "Hlavně pro mužstvo bylo důležité vyhrát, protože Boston bude určitě jedním z těch kandidátů, se kterými budeme bojovat o místo v play off," předpokládá český útočník s kanadským občanstvím.

Vánoce stráví, jak významně poznamenal, s budoucí manželkou, nynější snoubenkou a modelkou Veronikou Vařekovou. "Vánoce budu trávit s budoucí manželkou a bude to v Millbrooku, což je asi jeden a půl hodiny (cesty autem) severně odsud (New Yorku) na takové chatičce. Teď je tam sníh, tak doufám, že neroztaje a budeme mít bílé Vánoce," prozradil nejbližší záměry Nedvěd.

Svatba prý bude v Praze, ale kde, to hokejista nechtěl prozradit. A kdy? "Doufejme, že až vyhrajeme Stanleyův pohár, tak potom," říká Nedvěd, čímž specifikuje znění svatebních zvonů kamsi do poloviny příštího roku.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze