Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chceme prohánět Kometu a Ústí, říká kapitán Brančík

Trénink olomouckých hokejistů | foto: MF DNES

2 2008
Ani letní komplikace s prasklým meniskem nezastavily útočníka hokejové Olomouce Richarda Brančíka v přípravě na novou sezonu. Opora Kohoutů už má v nohách čtyři přípravné duely a 10. září povede svůj tým k prvnímu mistrovskému utkání proti Mostu s kapitánským céčkem na hrudi. "Noha drží, nic mě nebolí. Bude to dobré," klepe na dřevo Brančík.

Mluvíte o vašem zdravotním stavu nebo o budoucích výsledcích týmu?
Doufám, že o obojím. Osobně se cítím být zcela v pořádku. A z pohledu týmu si myslím, že nás čeká dobrá sezona. Už podle výsledků v přípravě. V poháru jsme porazili i Vítkovice a Zlín. A i když nejde o mistrovské zápasy, tak tyto výsledky mají svoji váhu. Přece jen to jsou extraligové týmy. A proti nim se nám dařilo. Slušný zápas jsme odehráli i v Třinci. Sezony se bát nemusíme.

Trenéři přitom z pohárových soupeřů velkou radost neměli. Trochu se obávali výsledků.
Protože neznali výsledky dopředu. (smích) Ale celkem jsem to chápal. Ani v přípravě není dobré příliš prohrávat. V hlavě to zůstane. Ale my jsem ukázali, že se nemusíme bát ani silných soupeřů.

Pomohlo letním výsledkům také to, že mužstvo zůstalo z velké části pohromadě?
Vliv to určitě má. Je vidět, že tým je druhý rok spolu. Hrajeme lépe než v minulé sezoně. A navíc kabinu doplnilo pár opravdu dobrých hráčů. Věřím, že během sezony ještě půjdeme nahoru.

Troufnete si odhadnout, na jaké místo v blížící se prvoligové sezoně dosáhnete?
Chtěli bychom zopakovat loňský ročník. A pokud to bude možné, ještě bilanci z minulé sezony vylepšit.

To by ale znamenalo postup do finále první ligy.
A proč ne? Chceme vyhrávat. A pokud se nám to bude dařit, tak je možné úplně všechno. Tým máme dobrý. Jestli dobře odstartujeme, můžeme hrát nahoře celý rok.

Kandidátů na přední příčky je více. Kdo bude patřit mezi favority první ligy? Hodně posiluje brněnská Kometa.
A bylo to vidět i v rámci Tipsport Cupu. Zpět do extraligy by se chtělo vrátit Ústí. Zkušený je Chomutov, který několikrát byl až ve finále. A tyto týmy chceme prohánět.

Po roce se opět mění herní systém. Už v základní části narazíte na všechny soupeře v soutěži. Bude to těžší?
Myslím si, že určitě. Bude víc cestování a z toho pramení i větší únava. A navíc v Čechách je hodně silných soupeřů. Ale strach nemáme z nikoho.

Svůj tým opět povedete v roli kapitána. Je to hodně zavazující?
Co mám dělat. Nikdo mi céčko ještě nevzal. (směje se) Ale vážně. Už v minulé sezoně to bylo bez problémů. V tomto týmu, který pracuje výborně, je moje jediná práce vyjet na led jako první.Najdete na iDNES.czmobilní verze