Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chcete lístky na MS? Buďte ve střehu!

27 2003
Praha - Toužíte sedět v hledišti při finále hokejového šampionátu v Praze? Připravte si nejméně 3300 korun. A buďte ve střehu! Jako se na poslední chvíli finišuje s dokončením Sazka Arény, dost pozdě se spustí prodej lístků na bedlivě očekávaný turnaj. Kdy? "Snad začátkem prosince, byl by to přece pěkný vánoční dárek," řekl Zbyněk Kusý, šéf organizačního výboru.

Finští pořadatelé prodávali vstupenky na poslední mistrovství světa už rok předem. Českým organizátorům zbývá posledních pět měsíců.

Už několik dřívějších termínů zahájení distribuce padlo. Hokejový svaz se ve zlém rozžehnal s marketingovým partnerem Teleaxisem a dohodl se na spolupráci se Sazkou.

"Její systém nabízí sedm a půl tisíce prodejních míst, nikdo nemusí nikam daleko jezdit," tvrdí Kusý.

Kolik lístků je však ještě k mání? Na jaké zápasy? A za kolik? Přibližně 60 procent jich je zarezervováno.

Přednostní právo na odkoupení náleželo obchodním partnerům svazu a šampionátu. Firmy jako Eurotel nebo ČEZ je předají svým zaměstnancům nebo zákazníkům.

Pořadatelé uspokojí i požadavky hokejových klubů. Část vstupenek si objednaly zahraniční cestovní kanceláře, stovky kusů na zápas náležejí mezinárodní federaci IIHF.

Moderní Sazka Aréna bude mít kapacitu 17 500 diváků. Do hlediště je nutno umístit ještě komentátorská stanoviště. Luxusní lóže využije podle svého uvážení Sazka.

"Na finále, obě semifinále a utkání Česko - Německo máme víc zájemců, než můžeme uspokojit," řekla tisková mluvčí organizačního výboru Michaela Drobná. "Přesto i na ně určité množství lístků do volného prodeje půjde."

Pořadatelé obdrželi asi 50 tisíc písemných žádostí o rezervaci.
"Sazka dotyčným osobám poskytne přednostní informaci o spuštění prodeje," tvrdí Drobná.

Všeobecně platí: Kdo chce vidět hokej, musí pohotově reagovat na oznámení Sazky.

Zpoždění v distribuci způsobuje nejistota ohledně přesné podoby interiéru stále ještě budované haly. "Neustále si vyjasňujeme, jaká místa budeme mít k dispozici," říká Michaela Drobná. "Průtahy nejsou příjemné, ale obě strany se snaží..."

A kolik za světovou podívanou dáte? Za jednu cenu jsou v daný den k vidění dvě partie, tzv. balíček. Ten stojí v základních skupinách od 330 do 880 korun.

Za finále a duel o třetí místo zaplatíte od 3300 do 6500 korun. Sumy byly nedávno kvůli velkému zájmu o necelých deset procent zvýšeny.

"Praha je drahá, náklady na hotely tady máme přinejmenším stejné, jako měli doma Švédové nebo Finové. A proti cenám jejich lístků jsou ty naše pořád nanejvýš dvoutřetinové," tvrdí Zbyněk Kusý.

Maximální příjem ze vstupenek se odhaduje až na 320 milionů korun.
A kolik musí pořadatelé utržit, aby neprodělali? "Mít dvě stě padesát milionů, jsme spokojení," tvrdí Drobná.

Ceny vstupenek
ヲ základní skupiny: 330-880 Kč
ヲ kvalifikační skupiny: 490-1100 Kč
ヲ čtvrtfinále: 1600-2900 Kč
ヲ semifinále: 1700-3300 Kč
ヲ finále, o bronz: 3300-6500 Kč
Poznámka: jedná se o tzv. balíčky denního vstupného, za uvedenou cenu uvidíte za dva zápasy

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze