Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chci s Brnem vybojovat extraligu, hlásí hokejista Kostourek

Kometa Brno - Prostějov - Klimt z Komety Brno (vlevo) bojuje s Procházkou z Prostějova. | foto: Monika Tomášková, MF DNES

6 2008
56 kanadských bodů v předloňské sezoně, 53 v loňské. Hokejový útočník Milan Kostourek přichází do brněnské Komety s vizitkou superproduktivního hráče.

"Kvůli tomu mě sem určitě brali a já to musím potvrdit. Je to o to těžší, ale snad se s tím poperu a budu pro Brno přínosem," věří 25letý Kostourek.

Jak se vlastně seběhl váš přestup z Chomutova do Brna?
Mně končila v Chomutově smlouva a byl jsem bez opce. Vedení mi nabídlo novou smlouvu a já jsem si vzal po play-off čas na rozmyšlenou, protože jsem chtěl poznat nového trenéra. S tím jsme si nepadli do oka a dopadlo to tak, že jsem v Brně.

Sem vás táhl i váš bývalý chomutovský trenér Vladimír Kýhos, že?
Pod panem Kýhosem jsem vždycky hrál dobře a vždycky jsem měl dobré bodování. Proto jsem se rozhodnul jít do Brna a vybojovat tu extraligu.

Trenér Kýhos přišel do Brna v lednu a už tehdy se spekulovalo, že jej budete následovat. Napadlo vás už tehdy, že skončíte v Kometě?
Samozřejmě jsem to v hlavě měl. Měl jsem víc nabídek, ale rozhodoval jsem se i podle toho, že pan Kýhos mě zná a ví, co ode mě může čekat. Já zase vím, co můžu čekat od něj.

Když pan Kýhos skončil v Chomutově, tak jste to prý obrečel. Je to pravda?
Tak byl jsem z toho smutnej, protože jsem ho měl rád jako člověka i jako trenéra.

S Kometou jste svedl spoustu bitev, jak jste ji viděl jak soupeře?
Vždycky, když jsme jeli do Brna, tak tu měli fantastické publikum, které bylo šestým brněnským hráčem. Proto se mi tu vždycky hrálo hůř. Uvidíme, jak to bude nyní (úsměv).

Máte pověst kanonýra. Prozradíte, jaké je vaše oblíbené zakončení?
Jó, to tady prozradím a pak si na to budou všichni dávat pozor (smích). Žádné oblíbené nemám, ale mám svoje místa, kam rád střílím. Ale ty radši neřeknu.

V Kometě jste jen chvíli, ale můžete ji porovnat s Chomutovem, který také měl vysoké ambice?
Brno je určitě ambiciózní, město žije hokejem a extraligu by si zasloužilo. V Chomutově to vypadalo, že se chce postoupit, ale vždycky to ztroskotalo. Proto jsem šel do Brna, kde jsem viděl vyšší ambice. Snad se nám povede je naplnit.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze