Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chci se vrátit, potvrdil útočník Sivek

12 2001
Praha - Hokejový útočník Michal Sivek se chystá vrátit ze zámoří domů do Sparty. Tam se již potřetí neúspěšně pokoušel uchytit v NHL, tentokrát mu to nevyšlo v Pittsburghu. Vedení týmu ho po letním kempu poslalo na farmu Wilkes-Barre/Scranton, kde odehrál pětadvacet zápasů. "Rád bych se vrátil," přiznal ve středu hokejista do mobilního telefonu. "Ale není to otázka hodin, musím si tady ještě něco vyřešit. A navíc nás teď čekají čtyři zápasy v pěti dnech a normálně se na ně připravuji."

Přesto nevyloučil, že se brzy domů vrátí. "Věřím, že mi Sparta dá z hokejového hlediska více než farma," dodal Sivek, jenž zrovna obědval před večerním utkáním s farmářským výběrem Philadelphie. "A rád bych doma dohrál celou sezonu."

Jeho tým, Wilkes-Barre/Scranton, se potácí u dna soutěže a kupí jednu porážku za druhou. "Máme velmi mladé mužstvo, chybí mu zkušenost," říká Sivek.  

"Do týdne by se měl vrátit. Hrát za Spartu mu více prospěje než farma," přiznal hráčův agent Jaromír Henyš. Ten naléhá na Pittsburgh, aby se smluvně zaručil, že Sivek bude moci zůstat ve Spartě do konce sezony.

"Aby to nedopadlo jako s Frantou Kučerou," připomněl Henyš osud zkušeného obránce, jenž se vrátil z Washingtonu do Sparty, kde odehrál pár zápasů, pak si ho ale zámořský tým znovu povolal zpátky.

"S Michalem jsme v kontaktu. A když se vrátí, my mu samozřejmě dáme příležitost, aby u nás hrál," řekl Martin Urban, člen představenstva hokejové Sparty. "Byli bychom rádi, kdyby se s Pittsburghem Michal dohodl tak, aby u nás mohl působit do konce sezony."

Pokud jednání s Pittsburghem vyjdou, mohl by se Sivek v sestavě pražského týmu objevit už při prosincovém Spengler Cupu ve Švýcarsku.  Ten začíná 26. prosince.   


Zde si přečtěte, jak Sivek hodnotil své působení na farmě

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze