Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chlubna odchází do Magnitogorsku

22 2003
Praha - Proud hokejových přestupů se stále víc stáčí směrem na východ. Dalším českým hráčem, kterého zlákala bohatá ruská superliga, je zkušený útočník Tomáš Chlubna. Z finského Jyväskylä přestupuje do Magnitogorsku, kde získal roční smlouvu. Chlubna tak bude působit pod vedením českého kouče Marka Sýkory, jehož Magnitogorsk pro nadcházející ročník soutěže angažoval. "Tomáš dal za dvě sezony ve finské lize šedesát gólů a Magnitogorsk ho kupuje jako kanonýra," tvrdí Chlubnův zástupce Robert Spálenka.

Naopak jako nepravděpodobný se momentálně jeví příchod dalšího českého útočníka Michala Supa z pražské Slavie, o něhož měl Metallurg také zájem. Ruský klub se totiž nedohodl s vedením úřadujícího českého mistra ani samotným hráčem na podmínkách, za jakých by do Ruska šel.

"Ale nemymslím si, že by to s Tomášovým příchodem nějak souviselo. S Magnitogorskem jsme jednali už delší dobu, ve středu jsme se dohodli na podmínkách smlouvy a dnes jsme ji podepsali. Smlouva platí od 1. 7., ale jednáme o tom, aby se Tomáš ke klubu připojil až 6. července v Německu, kde bude Magnitogorsk na soustředění," upřesnil Spálenka.

V příštích dnech by se mělo rozhodnout o tom, zda hokejistům Znojma zůstane pro příští sezonu jejich útočná chlouba, sehraná slovenská dvojice Marek Uram - Peter Pucher.

Uram jedná s několika zájemci z Ruska o svém přestupu. „Do konce týdne by mělo být jasno v otázce, zda zůstanu ve Znojmě, nebo odejdu,“ řekl Uram krátce poté, co se vrátil z dovolené na Kanárských ostrovech.

Také klub chce co nejrychleji vědět, na čem je. Za Urama už v Rusku údajně vyjednává Jaroslav Zídek, spolupracovník některých českých hokejových agentů.

„Rád bych ruskou ligu zkusil, protože v současnosti je asi nejkvalitnější v Evropě. Ve hře není jenom Lada Togliatti, jejíž jméno je v souvislosti se mnou zmiňováno, ale víc mužstev,“ dodal Uram.

Podle zákulisních informací byl zájem také o Petera Puchera, ten se však k odchodu do zahraničí zatím nechystá. Stejně jako Uram má ve Znojmě ještě smlouvu na jeden rok.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze