Chomutovští Piráti uzlují nervák o extraligového barážistu číslo 2

Liberecký brankář Marek Schwarz kryje chomutovskou šanci. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

19 2013
Hokejoví Piráti se už v (relativním) klidu chystají na extraligovou baráž, zato ostatním cuchají nervy jako meluzína. "Když Chomutov vyrovnal, bylo to, jako by se na nás zřítil šestiposchoďový panelák," úpěl třeba liberecký kapitán Petr Nedvěd.

Útočník mluvil o nedělní partii, v níž Piráti v mžiku na ledě Bílých Tygrů dotáhli dvoubrankovou ztrátu.

V čase 57:08 dostali gól na 1:3, ale díky dvěma trefám Slováka Šagáta to v 58:29 bylo 3:3; druhý jeho gól padl při hře bez brankáře. "Jsme rozladění, měli jsme to uhrát za tři body, ale není čas mít hlavy mezi nohama," burcuje Nedvěd, který v prodloužení rozhodl o "tygřím" vítězství 4:3.

Skupinu play-out rozuzlí až čtvrteční thriller v posledním kole. Chomutov je jasným barážistou, čeká se na druhého. Liberec a Karlovy Vary mají stejně bodů. Pokud Bílí Tygři vyhrají v Brně za tři body, bez ohledu na výsledek utkání Karlových Varů s Chomutovem skončí dvanáctí a vyhnou se baráži. Mají totiž lepší vzájemnou bilanci. Oba klíčové zápasy začnou kvůli regulérnosti shodně v 18 hodin.

Chomutovský trenér Jiří Čelanský může být spokojený, že Piráti týrají soupeře, kterým jde o všechno. Dobrá zpráva o formě před prolínací soutěží. "V Liberci jsme předvedli velkou bojovnost, za ni jsme byli v posledních dvou minutách odměněni. Byli jsme aktivnější skoro celý zápas," cenil si.

Hrdina Martin Šagát ale pihy na kráse viděl. "Potopilo nás časté vyloučení, v poslední době náš velký problém," durdil se na klubovém webu. Liberec totiž tři ze čtyř gólů dal v přesilovce. I tak Piráti bodovali už potřetí v řadě. Baráž zahájí doma v neděli s Mladou Boleslaví, která vyřadila v semifinále 1. ligy Třebíč.