Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chomutov obtížně láká diváky i sponzory

19 2004
Chomutov - Maličký herec Jiří Krytinář by zajásal. Než by si koupil lístek na prvoligový hokej v Chomutově, pořadatelé by ho změřili a s jeho 124 centimetry by mu na polovic snížili cenu. Ani originální způsob, jak klub člení vstupné, nevrátil diváky do hlediště. Přitom Chomutov před sezonou vyhlásil, že chce fanoušky znovu nakazit hokejovou horečkou, která městem dřív prostupovala.

„Zatím se to nedaří,“ vzdychl Pavel Vosyka, ředitel klubu. „Roli určitě hraje i fakt, že je tady poměrně velká nezaměstnanost.“

Vstupné je přitom jedno z nejnižších v soutěži, 40 korun. Kdo ještě nenarostl na 110 centimetrů, jde na hokej zdarma, dvacet korun zaplatí fandové do 150 cm výšky. Měří se podle štítků přilepených na zdi.

Na třicet kol si Chomutov podmanil první ligu, teď jsou první čtyři týmy sešikované v těsném odstupu. Ani vzrušující boj však stadion neplní jako v minulosti. Na šlágr s Jihlavou přišlo v sobotu 1500 fanoušků.

Průměrná návštěva přes dva tisíce diváků je sice druhá nejvyšší v soutěži, ale dřív chodíval i dvojnásobek. Vrchol zažil Chomutov v roce 2001, kdy usiloval o extraligu v baráži proti Karlovým Varům.

Je postup i mottem letošního snažení? „Kvůli tomu hokej hrajeme, ale dneska jsou finanční nároky tak vysoké... Uvidíme,“ nevyjádřil se Vosyka přímo. Extraligová sláva se prodraží, klub by musel zdvojnásobit rozpočet, který se pohybuje od 15 do 20 milionů korun.

Chomutov navíc leží v oblasti hokejem přesycené. Kousek od sebe jsou Litvínov, Ústí nad Labem, Kadaň, nedaleko Karlovy Vary, pak i druholigové oddíly. „Leštíme stejné kliky,“ naznačil Vosyka, že sponzoři se hledají obtížně. A Severočeské doly, jeden z hlavních partnerů klubu, stojí před privatizací.

Příznivci se třeba vrátí, až vyroste nová hala. Jedna pražská společnost nabídla, že ji postaví na jiném místě, neboť nynější prostor potřebuje pro obchodní centrum.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze