Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chomutov před derby: nastal čas odplaty

14 2004
Ústí nad Labem, Chomutov - První hokejová liga se přibližuje k vrcholu sezony, k play-off. Na ústecký led ve středu přijede Chomutov, jenž se svým hostitelem v sezoně dvakrát prohrál. "Potřetí už nechceme, je čas soupeři porážky vrátit," prohlásil odhodlaně chomutovský trenér Vladimír Kýhos, jenž vzpomenul výsledky 0:2 doma a 2:7 v Ústí.

"Ten zápas se nám tehdy nepovedl, dostali jsme hodně branek, proto budeme myslet hlavně na obranu. Na druhou stranu jsme dost šancí nevyužili, a tak chceme produktivnější."

Čtvrté Ústí nad Labem má kvalitní výsledky, podlehlo v jediném z posledních devíti utkání. "Často se stává, že mužstvo, kterému se daří před Vánoci, v novém roce formu ztrácí. Nám to jde ale nadále dobře, a tak je vidět, že formu máme načasovanou správně," je přesvědčen ústecký trenér Jindřich Setikovský, jenž vyzdvihl výkon svěřenců v Berouně.

"Byl to jeden z našich nejlepších zápasů sezony. Přítomní extraligoví trenéři se shodli, že se jednalo o špičkový hokej z obou stran."

Chomutovští se radují z uzdravení forvarda Jeslínka, jenž nastoupí v útoku s Mikšovicem a Kostourkem. "Jeslínek je klíčový hráč, umí dát gól, dokáže na něj přihrát, s Kostourkem si v úvodu soutěže velmi rozuměli," zná Setikovský soka.

Za hostující celek, druhý v tabulce, nastoupí se zlomeným prstem bek Maleček, hrát bude i Révay. Naopak k dispozici není Nosek, Toms a Hahn. Poslední posilou je juniorský mistr světa Vlček.

"Nemůžeme jej po prvním utkání hodnotit, ale svým jménem a zkušenostmi by nám měl pomoci," věří Kýhos.

Ústečtí se připravují pod trenérským tandemem Setikovský- Borůvka tvrdě. "Makáme na kondici i za cenu toho, že mužstvo bude unavenější, ale připravené na vyřazovací boje," sdělil Setikovský, který chce hrát na kompletní čtyři pětky.

"Ústí má všechny čtyři lajny nebezpečné," je si vědom Kýhos. "Po prohře s Kadaní se nálada zlepšila vítězstvím s Olomoucí. Doufám, že nás podrží gólman Fikrt."

V domácí brance už nastoupí Sáblík. "Měl problémy se zápěstím, proto ho nahradil Zikmund. Než se Sáblík zranil, chytal dobře," řekl Setikovský, jehož tým se na souboj těší a chce jej bezpodmínečně vyhrát.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze