Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chomutov slavně srovnal téměř ztracený boj

19 2004
Chomutov - Puk se za zády zaskočeného gólmana Ježe líně sunul k brankové čáře a těsně před ní zastavil. Lidé ječeli. Útočník Mikšovic ve zlomku vteřiny ke kotouči dobruslil a dorazil ho do sítě. Stadion div že se pod tím hukotem nezbořil. Mikšovicův zásah v čase 56:02 totiž zachránil Chomutovu zdánlivě ztracený šlágr první hokejové ligy s Jihlavou.

Ač po dvou třetinách prohrával už 0:3, dokázal slavně vyrovnat na 3:3. I tak však propásl další šanci, jak se vrátit do čela tabulky.  Místo toho uzavírá silnou první čtyřku. I Jihlava si pohoršila, vedení přepustila Berounu.

"Puk by už za čáru nedojel. Dostrkával jsem ho za ní jednou rukou, protože mě protihráč držel," popisoval Stanislav Mikšovic gól, na kterém měl lví podíl kanonýr Jeslínek. Podle hesla, že geniální věci zprvu vypadají bláznivě, vystřelil kousek od mantinelu z téměř nulového úhlu. Zabralo to! Kotouč propadl Ježovi mezi betony.

Prvotřídní hokej bavil, na střely skončil 43:33. "První třetinu jsme odehráli super, měli jsme 14 střel, jenže ve druhé části jsme vystřelili na bránu snad jen pětkrát. Tloukli jsme to do hráčů," ohlédl se chomutovský trenér Vladimír Kýhos.

Jeho celek promarnil krátké přesily 5 na 3 a naopak v oslabení inkasoval. Pak se dvakrát červenal brankář Fikrt, jindy opora, a na ukazateli se během 8 minut změnil stav z 0:0 na 0:3. "Nepozornost, druhý a třetí gól byly jeho," vyčítal Kýhos brankáři, jenž po ušmudlané trefě Čachotského pustil mezi tyče Podolku.

Do třetí třetiny stáhl Kýhos hru na tři pětky a nakázal kulometnou palbu ze všech pozic. Chvíli poté, co cinkla Rytnauerova střela o tyčku, Chomutov zahájil hon za bodem. Během 26 vteřin dvakrát skóroval! Místo 0:4 to bylo 2:3. Boj o remízu skončil pro hostitele úspěšně.

"Dostali jsme smolné góly. Řekli jsme si, že když oni mohli dát tři za jednu třetinu, dokážeme to také," prozradil Mikšovic, co se dělo o přestávce před poslední třetinou. "Nakonec jsme spokojeni," usoudil kouč Kýhos. "Dál ale budeme začínat na čtyři útoky, abychom šetřili síly před play-off. Loni jsme to neudělali a pak nám došla šťáva."

Jihlavský trenér Petr Fiala uznal, že štěstí přálo oběma celkům stejně. "Zklamaní jsme, ale jen trochu. Hokej totiž byl velice dobrý, žádná chytaná s nefér zákroky," vykládal.

Autoři:
Najdete na iDNES.czmobilní verze