Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chomutov v derby rozprášil Ústecké Lvy

Ústí - Chomutov, hostující Petr Domin stíhán domácím Vladimírem Gýnou. | foto: Martin Adamec, MAFRA

23 2008
Chomutovská útočná letka zbombardovala soupeře z kategorie elitních. Favorit první hokejové ligy se nezasekl ani v Ústí: účastníka loňské extraligy včera vypráskal na jeho ledě 6:2, když vedl už 6:0. Pět zápasů, pět vítězství.

Bez poskvrny prochází první ligou tým, který bezezbytku potvrzuje nálepku superfavorita. "Doufám, že nás dlouho nikdo nezastaví, ale určitě to přijde," řekl mluvčí chomutovského klubu David Dinda a vyjádřil se i k tomu, proč nehrál útočník Fábry: "Od klubu má pět zápasů stop za porušení životosprávy. Interní trest."

Chvíli po začátku ostře sledované bitvy trefil hostující Révay tyč a pak začal kolotoč. V čase 3:50 skóroval Jíra, jen dvacet vteřin poté Charousek. "Cedník, cedník," křičeli chomutovští fanoušci na ústeckého gólmana Salfického.

Ve druhé třetině náskok navýšili Toivonen, Tauš a v oslabení Hašek. Jenže masakru, který přitom na transparentu slibovali ústečtí fanoušci, ještě nebyl konec.

Jíra zkraje třetí třetiny, to už Salfického nahradil v brance Fiala, zvyšoval na 6:0. Domácí díky Šagátovi a Mikulíkovi korigovali.

Chomutov na přesvědčivé vítězství dosáhl i bez zraněného útočníka Mikšovice. "Přestože to je jasná výhra, tak snadné to nebylo. Ústí hrálo dobře a my se museli pořád snažit na sto procent," řekl chomutovský trenér Martin Pešout.

"Naše lehkost z předchozích zápasů se přenesla i do toho dnešního. Ale tím bych nechtěl říct, že Ústí bylo zralé na ručník. Kdyby nám tam nenapadaly góly, byl by to jiný zápas."

Pavel Janků, ústecký útočník, vyzdvihl sílu Chomutova. "Hráli jsme s těžkým soupeřem, ale tenhle výsledek nás může akorát nastartovat. Nedělal bych tragédii z toho, že jsme prohráli v pátém kole."

Porážka 2:6? "Je jedno, jestli prohrajete o gól nebo o čtyři. Jsem zklamaný, to ano, ale opakuji, že je teprve začátek sezony," pronesl Janků. Derby sledovalo 3 248 diváků.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze