Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chomutov: zatím hladká jízda

27 2008
Chomutov - Ostatní favorité první ligy se ve čtvrtfinále lopotí, škobrtají, mučí je papíroví outsideři. Jen cesta hokejistů Chomutova je hladká jako čerstvě upravený led. Tedy zatím. "Ono to tak výsledkově vypadá, ale pozor, Vrchlabí je strašně dobrý soupeř," mírní euforii útočník Ladislav Boušek.

Chomutov ve dvou domácích partiích přehrál nováčka 3:1 a 4:1. Ještě musí vyhrát dvakrát, aby pokročil do semifinále play-off. Ve čtvrtek a v pátek se hraje ve Vrchlabí.

"Doma s tím zkusíme něco udělat," vzkazuje útočník Petr Přeučil, ve Vrchlabí hostující z Ústí. U fandů Chomutova upadl v nemilost, neboť v sezoně zlomil čelist Charouskovi a málem přerazil nos Bombicovi.
Kotel posměšně skandoval jeho jméno a nadával mu. "Nabudí mě to," nenaříká však Přeučil.

Boušek tvrdí, že série je zatím férová. "Hraje se tvrdě, to k play-off patří, ale ne zákeřně," míní.

Klíčem k úspěchu ve druhém zápase bylo podle chomutovského trenéra Martina Pešouta, že jeho hráči přijali výroky rozhodčích. "Nemůžeme s nimi polemizovat. Hodili jsme to za hlavu, což rozhodlo."

Pešout se nad výkony sudích pozastavil: "Mám z nich trošku strach. Hrajeme doma, soupeře se pomalu nedotkneme a máme jedenáct vyloučených. Rozhodčí to sice nemají jednoduché, ale hlavní jsou dva a nevidí filmování, že hráč skáče. Vzhlížím s obavama, co se bude dít ve Vrchlabí před vyprodaným stadionem," strachuje se kouč.

I chomutovští hráči měli bouřlivou kulisu, byť stadion plný zdaleka nebyl. Mužstvo si obarvilo vlasy na bílo a modro, tváře pomalovalo vlajkami ve stejných barvách. "Sestřih mi dělala moje zlatá manželka, dal jsem jí volnou ruku," ukázal Boušek na svou hlavu.

Po stranách vyholený, uprostřed bílý pruh, konečky vlasů modré. "V play-off mám rád extravaganci. Když jdu po ulici, nenechá to žádnou hlavu na pokoji, každý se otočí. Moc hezký!" Právě Boušek se v pondělí trefil dvakrát.

"Jistou dobu se cítím celkem dobře," září. Trenér Pešout si libuje: "V neděli rozhodla třetí lajna, v pondělí první a druhá. V play-off je potřeba rozložit góly na všechny čtyři řady, ty my máme." Po zranění poprvé nastoupil Jeslínek.

Vrchlabí se nevzdává. "Musíme být důraznější před naší brankou, vyhazovat puky, což se nám zatím nedaří," vadí Přeučilovi. "Chomutov má silové hráče, šikovné útočníky. Navíc my jsme trošku po sérii s Jihlavou unavení, oni odpočatí." Pešout zatím neslaví.

"Loni jsme na světovém šampionátu osmnáctek taky vyhráli první dvě utkání a pak sestoupili. Vrchlabí je velký soupeř, před kterým je potřeba mít pokoru. Nebudeme tam hrát otevřený hokej jako doma, kde jsme museli tvořit. Teď necháme hrát Vrchlabí."

Vedení v sérii 2:0 drží i Boleslav nad Brodem, v pondělí ale zachránila utkání z trestného střílení v čase 59:34 a v prodloužení 6:5. "Styděl bych se trénovat Boleslav," zuřil kouč hostů Petr Novák. I Olomouc hřeje dvouzápasový náskok, druhý duel s Ostravou však musela převracet z 2:3 na 7:3. Brno dokonce podlehlo Hradci Králové 1:2 a série je vyrovnaná.

Jeslínek je po zlomenině zpátky

Chomutov (bek) - Od půlky prosince nehrál žádný zápas, po uzdravení skočil chomutovský hokejový útočník Michal Jeslínek rovnou do vřavy prvoligového play-off. "Čekání na návrat bylo těžký. Jen jsem bruslil, šlapal na kole, chodil do posilovny. Vůbec mě to nebavilo, byla to nuda," odfrknul si jeden z nejlepších hráčů soutěže.

Ze sestavy Chomutova ho vyšouplo ošklivé zranění, zlomené zápěstí. "Když se to stalo, měl jsem ruku úplně mimo, vykloubenou. Rovnalimi to. Dík patří rehabilitačnímu týmu. Měl jsem dlouho sádru, jezdil do Prahy. Postupně jsem ruku začínal rozhýbávat i na ledě," líčí.

Vrátil se ve druhém zápase čtvrtfinále s Vrchlabím. "Věděl jsem, že to nestihnu dřív." Cítil se dobře. "Co se týče střelby, ruka už nebolela. Dřív spíš v souboji, když jsem se s někým přetahoval. Teď už je to v pohodě," ulevilo se mu.

Martin Pešout, chomutovský trenér, útočníka chválil: "Na to, že tři měsíce nehrál, klobouk dolů. Co odvedl za práci, co odbruslil... Já ho vytěžoval hodně v oslabeních, v útoku ještě nebyl tak rozehraný." Jeslínek naskočil do čtvrté formace.

A poprvé pod novým koučem, který nahradil Kýhose. "Myslím, že si už všechno sedlo a můžeme dojít daleko. Naše cíle jsou vysoký."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze