Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chomutovský útočník Skořepa s tlakem počítá

Zdeněk Skořepa | foto: Karel KopačMF DNES

28 2008
Sezona ještě nezačala, ale útočník Zdeněk Skořepa už je nadšený. V hokejovém Chomutově, který přišel vytáhnout z první ligy do extraligy, se cítí parádně. "Jsem spokojený po všech stránkách, ať už se týká zázemí nebo kluků v kabině,“ tvrdí novic.

Líbí se mu, jak klub posiluje. Kromě něj získal třeba slovenského mistra světa Miroslava Hlinku nebo finského brankáře Jana Lundella. "Je vidět, že když sehnali takové hráče, myslí se to tady vážně. Je dobře, že máme nějaký cíl a že za ním jdeme,“ září mu oči.

Při nedávném zápase s Litvínovem nastoupil s kapitánským céčkem. Neznamená to však, že bude šéfa dělat i v sezoně. "Kapitáni se v přípravě střídají, aby se platilo do kasy. Myslím, že si ho určíme my hráči až před prvním mistrákem. Většinou to tak bývá,“ přibližuje. "Nezříkám se toho, ale není to podmínka, že bych musel být kapitán já. Je tady víc zkušených hráčů.“

Skořepa, bývalá opora Třince či Litvínova, se tíhy odpovědnosti nebojí. "Je nám jasné, že tlak na nás bude, ale s tím počítáme.“

Čerstvě 32letý centr vede elitní formaci s Gombárem a Míkou. "Už jsem byl víckrát centrem prvního útoku, hlavně v Třinci, ale tady budeme vyrovnaní a je úplně jedno, v jaké lajně jste,“ nepovyšuje se.

První liga je pro Skořepu neznámá. Příprava mu však cosi naznačila o síle týmu: "Pokud budeme hrát jako teď s extraligovými mančafty, nemusíme se nikoho bát.“ Trenér Pešout hráčům ordinuje moderní agresivní hokej. "Trénujeme to hodně, cvičíme v zápasech.

Pilujeme to, aby nátlaková hra přinášela ovoce. Je to náročný styl, ale zatím vychází,“ libuje si Skořepa.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze